E, 6.02.2023

Laulupeo teekonna fotonäitus alustab Tõrvast

LEPM
Laulupeo teekonna fotonäitus alustab Tõrvast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fotonäitus «Laulupeo teekond läbi aja» alustab maakondade tuuri.
Fotonäitus «Laulupeo teekond läbi aja» alustab maakondade tuuri. Foto: Eesti rahvakultuuri keskus

Eesti Rahvakultuuri Keskus koos MTÜ Tantsupeomuuseumiga toovad maakondadesse fotonäituse «Laulupeo teekond läbi aja». Esimeseks näituse võõrustajaks on Tõrva vald.

Näituse koostasid ajaloolane Jaak Juske koostöös Fotomuuseumi ja Tallinna Kultuuri-ja Spordiametiga. Näha saab üldlaulupidude rongkäikude fotosid aastatest 1896-2014.

Näitus koosneb 72 suurest tahvlist mõõtudes 2x2,5 meetrit, millel fotod koos vastava tekstiga Tallinnas peetud üldlaulupidude rongkäikudest läbi aja.

«Rongkäigud on osa laulu- ja tantsupeo liikumise traditsioonist ning kui Angela Arraste ja Ülo Luht meile rääkisid, et otsivad pesa näitusele, mis neile oli usaldatud, siis olime meeleldi sellel teemal koostööd tegema,» rääkis Eesti Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister.

«Meil on alati heameel koostööd teha, sest sellest sünnib midagi väärtuslikku kogu Eestile. Suured tänud Tallinna Kultuuri-ja Spordiametile, kes seda näitust 2019. aastal Vabaduse platsil eksponeeris ning selle meile usaldas. Nüüd saame seda omakorda Eesti Rahvakultuuri Keskusega suurema auditooriumini viia. Selline ajalooline pool on oluline ja fotod on väga huvitavad kõigile vaatamiseks,» märkis Angela Arraste Tantsupeomuuseumist.

Fotode jaoks tuli tellida metallkarkassid ning otsida uhke näituse jaoks väärilised asukohad. «Meie asutuse kommunikatsioonijuht Kaja Liivak pakkus välja, et näitus võiks lisada silmailu piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) meetme raames valminud keskväljakutele. Olen sellega väga nõus ja soovin, et fotonäitus jõuaks igasse maakonda. Kindlasti on keskväljakute kõrval ka teisi kohti, kuhu selline väärikas mälestuste pank sobiks. Nii saame meenutada ajalooürikutesse talletatud väärtusi ning näha, kuidas on rongkäik erinevatel aegadel toimunud,» lisas Vister.

Esimeseks näituse võõrustajaks on Tõrva vald, Valgamaalt. Näitus avatakse 15. jaanuaril kell 14 Tõrva keskväljakul. Järgmisena külastab näitus Otepää valda.

Märksõnad
Tagasi üles