Poliitik läks kohtus kokkuleppele

Indrek Sarap jäi süüdi valimisvabaduse rikkumises ja vägivallakuritegudes. FOTO: Reformierakond

Häälte ostmises ja vägivallakuritegudes süüdi jäänud Tõrva valla poliitik Indrek Sarap kokkuleppemenetlusest hoolimata talle uurimisorganitelt osaks saanud süüdistustega ei nõustu. Kokkulepe tuli mehe sõnul sõlmida enda ja äride säästmiseks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tartu maakohus tunnistas kohalikel valimistel Valgamaal Tõrva vallas Reformierakonna nimekirjas kandideerinud Sarapi kokkuleppemenetluses süüdi valimisvabaduse rikkumises, oma endise abikaasa korduvas kehalises väärkohtlemises, temalt korduvalt ebaseaduslikult vabaduse võtmises ja korduvas lähenemiskeelu rikkumises. Samuti ühe mehe kehalises väärkohtlemises.

Süüdistuse kohaselt transportis ta vähemalt viis inimest nende elukohtadest valimisjaoskonna juurde, palus neil hääletada enda poolt ning pakkus neile pärast valimisjaoskonnas käimist raha ja alkohoolseid jooke. Lisaks väärkohtles ta süüdistuse järgi neljal korral oma endist abikaasat füüsiliselt ja neist kahel korral ei lubanud tal oma autost lahkuda. Samuti rikkunud ta kahel korral endise abikaasa suhtes kohaldatud lähenemiskeeldu ja löönud ka üht meest.

05.01.2022 10.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto