P, 26.06.2022

Kagu-Eesti noored võitsid kuus esikohta

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Kagu-Eesti noored võitsid kuus esikohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuigi rada oli raske, pani end proovile ligi 400 noort.
Kuigi rada oli raske, pani end proovile ligi 400 noort. Foto: Eesti Suusaliit

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses Järvamaal leidis aset Alexela noorte suusasarja hooaja teine etapp. Kavas oli klassika­sprint, võitjad selgusid kaheksas vanuseklassis.

Lõuna-Eestis elavad või siinseid klubisid esindavad noored võitsid 18 medalit. Nendest 11 tuli Võru- ja seitse Valgamaale. Seejuures oli võrumaalaste päralt ka viis esikohta.

Mitu kaksikvõitu

N11 vanuseklassis oli kogu pjedestaal lõunaeestlaste päralt. Kaksikvõidu said Võru Suusaklubi/Võru Spordikooli esindajad Annegrete Kumm ja Kendra Varikov. Kolmas oli Ann-Marii Mets Kagu Biath­lonist.

Sama vanade poiste seas võitis Eerik Vahtra (Võru Suusaklubi / Võru Spordikool) Andorres Veerpalu (Kagu Biathlon) ees.

Nii M12 kui M13 vanuseklassis tuli Võru Suusaklubi/Võru Spordikooli esindajale kolmas koht. Selle võitsid vastavalt Jako Harlis Kala ja Otto Karl Klampe.

N14 vanuseklassis noppis sama klubi kaksikvõidu. Parim oli Nora-Loreen Ossip, teine Meribel Kumm. M14 vanuseklassis tõi aga Ralf Mae Karupesa Teami esindajana Valgamaale teise koha.

M16 klassis olid kaks tublimat taas Võrumaalt. Individuaalvõistleja Toni Andree Saarepuu päralt oli kuldne, spordiühingu Võru Biathlon esindaja Gregor Naruski päralt hõbedane positsioon.

N18 vanuseklassis oli kolmas Maria-Liisa Mark (Karupesa Team) ja M18 klassis teine Lars Piirmann (Võru Suusaklubi/Võru Spordikool).

M20 vanuseklassis oli parim Valgamaalt pärit Anders Veerpalu, kes esindab küll Pärnu suusaklubi Jõulu.

Esikolmikukohti ka vanimate osalejate seas

Esikolmikukohti jagus Lõuna-Eestisse ka vanimate osalejate seas. N23 klassis tuli teiseks Teiloora Ojaste (Karupesa Team).

M23 klassis oli parim Karl Sebastian Dremljuga Võru Suusaklubist, kolmas aga Albert Unn (Karupesa Team).

«Täname Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskust eesotsas Kalju Kertsmikuga hea korralduse eest. Ehkki sprindirada oli noortele üsna raske, on heameel tõdeda, et huvi osaleda oli suur. Stardis oli ligi 400 noort poissi ja tüdrukut. Ootame juba järgmist etappi Otepääl veebruari alguses,» ütles Eesti suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk.

Märksõnad
Tagasi üles