Algab kohtupidamine Otepää endiste juhtide üle

Maarius Suviste
, reporter
Copy
Otepää endine abivallavanem Kajar Lepik (vasakul) ja endine vallavanem Kaido Tamberg jäid koos pildile 2019. aasta suvel, kui nad avasid vallas spordiväljaku.
Otepää endine abivallavanem Kajar Lepik (vasakul) ja endine vallavanem Kaido Tamberg jäid koos pildile 2019. aasta suvel, kui nad avasid vallas spordiväljaku. Foto: Maarius Suviste

Kui viimasel hetkel midagi ei muutu, algab homme kohtupidamine Otepää endise vallavanema Kaido Tambergi ja eksabivallavanema Kajar Lepiku ning Valga ettevõtja Viktor Haljaste üle.

Eelmise nädala reedese seisuga toimub esimene istung homme Tartu kohtumajas. Kriminaalasja arutatakse avalikel kohtuistungitel, mida peetakse peale Tartu ka Valga kohtumajas. Istungid on planeeritud maikuu keskpaigani.

Prokuratuur süüdistab Tambergi ja Lepikut kolmes omastamise episoodis ajavahemikul 2016–2019, mis olid seotud mitme vallale kuulunud objektiga. Süüdistuse kohaselt omastasid nad kolmanda isiku kasuks Otepää valla raha kokku üle 70 000 euro, teatas Lõuna ringkonnaprokuratuur. Viktor Haljastet süüdistab prokuratuur ühele omastamise episoodile kaasa aitamises.

Tagasi üles