K, 10.08.2022

Võrumaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Võrumaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Setomaa raamatukogu direktor Egle Põldmets
Setomaa raamatukogu direktor Egle Põldmets Foto: Indrek Sarapuu/Setomaa Vallavalitsus

Värskas saab raamatuid kätte kapist

Värskasse Setomaa vallamaja ette paigutati teavikute laenutuskapp ja tagastuskapp.

Laenutuskappi saab kasutada ööpäev läbi. Raamatuid võivad sinna tellida ainult Setomaa vallaraamatukogu lugejaks registreerunud.

Raamatute tellimiseks võib saata kirja raamatukogu e-posti aadressile või helistada raamatukokku selle lahtiolekuaegadel. Teatada tuleb oma telefoninumber või e-posti aadress. Tellitud raamatud, ajakirjad, ajalehed, heliplaadid pannakse kappi esimesel võimalusel. Lugejale saadetakse seejärel SMSi või e-posti teel avamiskood. Lugeja saab tellimuse kätte, kui sisestab koodi laenutuskapil olevale koodipaneelile.

Tagastusaega arvestatakse päevast, mil teavikud pannakse kappi. Tagastustähtajaga sedel on teaviku vahel. Tellimust hoitakse kapis kolm või kui võimalik, siis seitse päeva alates avamiskoodi saatmisest.

Laenutuskappi teavikuid tagastada ei saa, selleks on vallamaja välisukse läheduses tagastuskast. LEPM

Rõuges tuleb sõlmida uued jäätmeveolepingud

Rõuge vallavalitsuse senine korraldatud jäätmeveo leping lõpeb 31. jaanuaril. Päev hiljem kehtima hakkav uus leping põhineb Võrumaa ühisel korraldatud jäätmeveo hankel, mis korraldati 2019. aastal. Teised Võrumaa vallad on uutele lepingutele üle läinud juba varem.

Teenusepakkuja on endiselt AS Keskkonnateenused, kuid sellegipoolest tuleb klientidel sõlmida uus leping, mis kehtib 31. märtsini 2024. Jäätmevedaja teavitab igat klienti uutest hindadest, mis hankega on paika pandud, ja edastab kõigile uue lepingu.

Küsimuste korral saab pöörduda jäätmefirma klienditeeninduse poole. LEPM

Antslas lükatakse suusad lumme

Antsla Kasumetsa terviserajal algab reedel neljaetapiline võistlus «Suusad lumme».

Vanuseklassid on mudilased (2016 sündinud ja nooremad), P/T8, P/T10, P/T12, M/N14, M/N16, M, N ja sport M, see võistlusklass on mõeldud 2005. aastal sündinutele ja vanematele, kes regulaarselt treenivad. Kolmel esimesel etapil, mis peetakse 14. ja 28. jaanuaril ning 11. veebruaril, on kavas vabatehnikas ühisstardiga sõit. 27. veebruari finaal­etapil on kavas retrosuusapäev koos sportlike talimängudega.

Eelregistreerimise keskkond pannakse üles Hauka veloklubi Facebooki-lehele enne igat etappi, registreerimine lõpeb sõidule eelneva päeva hilisõhtul. Ka saab registreeruda kohapeal.

Selgitatakse välja ka aktiivseim perekond. Sarja kokkuvõttes iga vanuserühma kolme paremat autasustatakse medali ja meenega. On ka loosiauhinnad.

Võistlust korraldaval MTÜ-l Hauka Veloklubi on õigus muuta toimumiskohta ja -aega vastavalt ilmaoludele, sellest teatatakse hiljemalt võistluseelsel päeval. LEPM

Märksõnad
Tagasi üles