E, 8.08.2022

Kooliperede kiirtestid tõid üle 1200 positiivse testitulemuse

Lõuna-Eesti Postimees
Kooliperede kiirtestid tõid üle 1200 positiivse testitulemuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laste kiirtestimine koolis.
Laste kiirtestimine koolis. Foto: Marko Saarm

Sel nädalal üldharidus- ja kutsekoolides toimunud õpilaste, õpetajate ja teiste koolitöötajate testimiste käigus avastati kokku 1224 positiivset kiirtesti tulemust.

Üldhariduskoolides sai positiivse kiirtesti testitulemuse 985 õpilast ja 147 töötajat, mida on rohkem kui ühelgi eelneval testimisnädalal. Kutsekoolides sai positiivse kiirtesti tulemuse 73 õpilast ja 19 töötajat.

Vastavalt haridus- ja teadusministeeriumi juhistele testis valdav enamus koole sel nädalal kõiki õpilasi ja õpetajaid kaks korda nädalas.

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul levib koroonaviiruse omikroni-tüvi praegu väga suure hooga. «Koolides kiirtestimiste tulemusel avastatud suur positiivsete testide hulk näitab, et viiruse levik on laialdane ning seetõttu soovitame tungivalt jätkata kõigi õpilaste ja koolitöötajate testimist vähemalt kaks korda nädalas ka järgmisel nädalal,» ütles Kersna. «Möödunud aasta lõpus nägime, et testimine aitas hoida koole turvaliselt avatuna ning ka üldine nakatumine ühiskonnas langes.»

Ministri sõnul on jätkuvalt oluline teha kõik, et kaitsta viiruse eest ennast ja teisi. «Soovitame end testida võimaluse korral juba kodus enne koolipäeva algust, et võimalikult varakult nakkusekandjad avastada. Kindlasti peab olema testimisvõimalus jätkuvalt ka koolides,» selgitas ta.

«Samuti soovitame koolidel korraldada õppetööd koduklassi meetodil, et erinevate klasside õpilased puutuksid omavahel võimalikult vähe kokku. Alates 7. klassist on tungiv soovitus kooli üldkasutatavates ruumides kanda maski, mis aitab takistada väga nakkava omikroni tüve levikut,» lisas Kersna.

Ministri sõnul kaitseb viirushaiguse ränga põdemise eest eelkõige vaktsineerimine ning uuringute järgi on kõige paremini kaitstud tõhustusdoosi saanud inimesed. «Kõigil, kes pole veel tõhustusdoosi teinud, soovitame väga seda teha – nii saame vältida haiglate ülekoormust,» ütles Liina Kersna.

Kiirtestimine koolides algas eelmise aasta 1. novembrist ning novembris ja detsembris avastati kokku kuue nädala jooksul koolides 3630 positiivset testitulemust.

Märksõnad
Tagasi üles