K, 25.05.2022

Kokkutulekule Vastseliinas saabus 740 lumememme

Lõuna-Eesti Postimees
Kokkutulekule Vastseliinas saabus 740 lumememme
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vastseliina gümnaasiumi õpilased lumememmi ehitamas.
Vastseliina gümnaasiumi õpilased lumememmi ehitamas. Foto: Terje Mägi/Vastseliina Gümnaasium

Jaanuarikuu 18. päev on kuulutatud rahvusvaheliseks lumememmede päevaks. Vastseliina gümnaasiumis tähistati seda eriti suurejooneliselt.

«Meil oli juba mitu aastat mõttes sel puhul midagi suuremat teha, tänavu võtsimegi ette,» rääkis kooli huvijuht Kertu Torn.

Korraldati lausa lumememmede kokkutulek. Koolipere liikmed tõid koolimajja hulga memmesid. «Lugesin koos abilistega kokku: koolimajas ja seintel on kokku 719 lumememme,» andis Torn teada. Neid on seal nii piltidel kui kujukestena, ka näiteks padjal võib lumememme näha.

Lumememmi kerkis aga ka koolimaja ümbrusse, kus 1.–3. klassi õpilastel ja lasteaia vanemal rühmal oli talvine õuesõppepäev. Ka seal oli mõnigi tegevus seotud lumememmede või lumepokudega: maja õue on kerkinud 21 lumememme ja määramata arv lumepokusid. Seega võib öelda, et kokkutulekule saabus 740 lumememme.

Lisaks said õuesõppepäeval osalenud lapsed kahe tunni jooksul osa muusikalisest tegevusest, küpsetasid vahukomme, tegid lume sulatamise katse, osalesid võru ja eesti keele memoriinis, mõõtsid lumememmesid ja tegelesid GPS-kunstiga.

Märksõnad
Tagasi üles