N, 26.05.2022

Kärbe viis parklatest prügikonteinerid ning välikäimlad

Sten Mahov
Kärbe viis parklatest prügikonteinerid ning välikäimlad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tulemus ei andnud kaua oodata: Valga-Tartu-Jõhvi maantee ääres olevas Paju parklas avanes eile vaatepilt, kus Valgamaad tutvustava kaardi all oli näha teeliste ekskremente. Enne kärbet olid parklas ka käimlad.
Tulemus ei andnud kaua oodata: Valga-Tartu-Jõhvi maantee ääres olevas Paju parklas avanes eile vaatepilt, kus Valgamaad tutvustava kaardi all oli näha teeliste ekskremente. Enne kärbet olid parklas ka käimlad. Foto: Arvo Meeks

Et transpordiametil tuleb tänavu oma tegevuskulusid rohkem kui 3,5 miljoni euro väärtuses kokku tõmmata, langevad kärpekääride ohvriks ka mitme Võru,- Põlva- ning Valgamaa maanteeäärse parkla prügikastid ning välikäimlad. Transpordi ametiühing ega autojuhid seda aga mõistlikuks ei pea.

Kokku viis amet kolme maakonna parklatest ära seitse prügikasti ning kümme välikäimlat.

«Tegemist oli kokkuhoiuvajadusest tuleneva lepingute lõpetamisega: lõpetati kaks lepingut ja neist kohtadest eemaldati ka käimlad ning prügikonteinerid. Konteinerid ja ajutised välikäimlad ei olnud transpordiameti omanduses, need paigaldati parklatesse vastavalt sõlmitud lepingutele ASiga Eesti Keskkonnateenused ja OÜga Kemmerling,» selgitas ameti pressiesindaja Erki Varma. «Prügikastid jäävad alles bussipeatustesse ja teistesse käidavatesse kohtadesse ning neid haldab riigiteede korrashoiupartner. Kokku eemaldati üle Eesti 63 prügikasti ja alles jääb 550.»

Märksõnad
Tagasi üles