Võru maakonna teid ootab alanud aastal ees killustikusadu

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Pindamine on teekattele kulumis- ja ilmastikukaitsekihi ehitamine, mille puhul kattele laotatakse vaheldumisi bituumensideainet ja sobiva terakoostisega kivimaterjali ning rullitakse. Pindamine võib olla ühe- või mitmekihiline (Vikipeedia).
Pindamine on teekattele kulumis- ja ilmastikukaitsekihi ehitamine, mille puhul kattele laotatakse vaheldumisi bituumensideainet ja sobiva terakoostisega kivimaterjali ning rullitakse. Pindamine võib olla ühe- või mitmekihiline (Vikipeedia). Foto: Ants Liigus

Transpordiamet plaanib sel aastal Lõuna-Eesti kolmes maakonnas pinnata ühtekokku 191,4 kilomeetrit sõiduteid. Sealjuures Võrumaal pinnatakse rohkem kilomeetreid kui Valga ja Põlva maakonnas kokku.

Välja kuulutatud riigihankes on nimetatud ühtekokku 75 lühemat ja pikemat teelõiku, mis selle aastanumbri sees on kavas pinnata.

«Kõigil remondilõikudel on pindamiskiht kulunud, kattes esineb kohati pragusid ja roopaid, aluses vajumisi, külmakerkeid ning muid ebatasasusi,» märgitakse hankedokumendis. «Kõigil remondilõikudel on säilitusremondiks ehk kulumiskihi taastamiseks vajalik katte pindamine vastavalt katte tüübile ja liiklusintensiivsusele.»

Märksõnad

Tagasi üles