Võru loodab algatuse toel uuendada kogu hoonekvartali

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Tallinna tehnikaülikooli targa linna tippkeskuse strateegiajuhi Einari Kiseli sõnul on tegemist arvutiplatvormiga. «Ühelt poolt on meil olemas info andmebaasidest. Sellele lisame nüüd hoonete energiatarbe ning vaatame üle ka majade ehituskvaliteedi.»
Tallinna tehnikaülikooli targa linna tippkeskuse strateegiajuhi Einari Kiseli sõnul on tegemist arvutiplatvormiga. «Ühelt poolt on meil olemas info andmebaasidest. Sellele lisame nüüd hoonete energiatarbe ning vaatame üle ka majade ehituskvaliteedi.» Foto: Tomi Saluveer

Talllinna tehnikaülikool viib koos Võru linnavalitsusega Võru kesklinnas ellu katseprojekti, millega luuakse mudel terve hoonekvartali renoveerimiseks.

Arendamisel olev digiplatvorm hõlbustaks linnal muu hulgas küsida Euroopa Liidult toetusi, et hooneid korda teha. Tallinna tehnikaülikooli targa linna tippkeskuse strateegiajuhi Einari Kiseli sõnul on täpsemalt tegu arvutiplatvormiga. «Ühelt poolt on meil olemas info andmebaasidest. Sellele lisame nüüd hoonete energiatarbe ning vaatame üle ka majade ehituskvaliteedi – selle baasil saab panna kokku terve kvartali renoveerimispaketi,» lausus Kisel.

Hea uudis Võru linnale

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles