Koolid saavad lähiajal lisakoguse kiirteste

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Testimine 21. Koolis esmaspäeva hommikul.
Testimine 21. Koolis esmaspäeva hommikul. Foto: Sander Ilvest

Haridus- ja teadusministeerium pikendas Medesto Logistics OÜ-ga sõlmitud kiirtestide ostmise raamlepingut, mis võimaldab koolidel saada lisakoguse kiirteste, et testida kõiki koolipere liikmeid kõrge nakatumisega piirkondades kaks korda nädalas.

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul pikendati raamlepingut, sest uue viirusetüve laialdase levikuga on vajadus koolides tehtavate kiirtestide järele oluliselt kasvanud.

«Arvestasime, et kui testime kõiki koolipere liikmeid pärast vaheaega kahe nädala jooksul kaks korda nädalas ja seejärel kõiki õpilasi ja koolitöötajaid üks kord nädalas, siis jätkub teste veebruari lõpuni,» selgitas Kersna. «Nüüd on olukord seoses omikroni tüve levikuga muutunud ning vajame oluliselt rohkem kiirteste, et koolipered tunneksid end turvalisemalt ning õpilased saaksid olla kontaktõppel.»

Ministri sõnul viib riigi tugiteenuste keskus praegu läbi uut hanget koolidele kiirtestide hankimiseks. «Praeguses olukorras vajavad paljud koolid teste kiiremini, kui selle hanke tulemusel on võimalik koolidele pakkuda,» ütles Kersna.

Ministeeriumi kogutud andmete põhjal sai möödunud nädalal üldhariduskoolides positiivse kiirtesti tulemuse 3321 õpilast ja 439 töötajat, kutsekoolides 113 õpilast ja 26 töötajat. Üle poole positiivsetest kiirtesti tulemustest tuvastati Harjumaa koolides. Viiruse kiire leviku tõttu soovitab haridus- ja teadusministeerium jätkata kõigi õpilaste ja koolitöötajate testimist kõrge nakatumisega piirkondades kaks korda nädalas ja mujal korra nädalas.

Märksõnad

Tagasi üles