R, 9.12.2022

Põlva raamatukogus saab nüüd kaugtööd teha

Mati Määrits
, reporter
Põlva raamatukogus saab nüüd kaugtööd teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põlva keskraamatukogu direktori Kati Maidla sõnutsi on kaugtööruumis kaks töökohta.
Põlva keskraamatukogu direktori Kati Maidla sõnutsi on kaugtööruumis kaks töökohta. Foto: Mati Määrits

Põlva keskraamatukogu sisustas kultuuriministeeriumi toel administratsiooni korrusel kaugtööruumi, kus muu hulgas võimalik videokoosolekuid pidada.

Asutuse direktori Kati Maidla sõnutsi ilmnes vajadus selle järele juba esimese koroonalaine ajal. «Vallavalitsuse sotsiaalosakonnast küsiti, kas meil ei ole ühele gümnasistile ruumi pakkuda, kus saaks õppida. Kooli ta ei tohtinud minna, aga kodune olukord ei olnud sugugi kiita. Nii ta õppiski meie senises köitmistoas.»

Külastajate päralt seitse arvutit

Vastremonditud kaugtöötoas on kaks vastastikku asuvat arvutikohta. Kuna kahes lugemissaalis on veel viis töökohta, on külastajate päralt kokku seitse kompuutrit.

«Videokoosolekut ju koos teistega pidada ei saa. Kui lugemissaalis peaks ka niisama kitsaks minema, saab see ruum olla omamoodi saali pikendus. Ning kui saalitöötaja näeb, et kellelgi on mingi töö tegemisel, saab talle pakkuda eraldi tuba. Vajadusel saab kaugtöötoa aja ka kinni panna,» märkis direktor.

Kati Maidla, Põlva keskraamatukogu direktor

«Tahame olla paindlikud, et raamatukogu oleks olemas kõikide jaoks, kes seda vajavad.»

Raamatukogu soovib, et teenus oleks valdavalt tasuta. «Eeldame, et siin võiks olla rahakotti kergendamata kuni kolm tundi. Kui aga keegi tahab tulla terveks nädalaks, peame talt ikkagi raha küsima. Näiteks toote esitlusel, tasulisel koolitusel ja muul niisugusel puhul tuleb tasuda renti 4 eurot tunnis või 20 eurot päeva eest. Pigem on see ruum mõeldud hädaabiks. Aga kui keegi teab juba ette, et tal on iga kuu ühel kolmapäeval ministeeriumi koosolek, saab ta selle ruumi tunniks ajaks kinni panna küll,» toonitas Maidla.

Töötada saab ka seistes

Direktor pole tähele pannud, et ruumis oleks seni oldud kahekesi. «Iseenesest on see mõistlik kas või praegust viiruste levikut silmas pidades. Mõistagi, kui siia tulevad ühe pere liikmed, võivad nad ju korraga olla. Vajadusel saame mõne inimese panna ka saali, kui see parasjagu vaba on. Seal ei ole küll arvutit, aga üldjuhul käivad inimesed tööd tegemas oma sülearvutiga, kus kõik vajalikud dokumendid,» tähendas ta.

Kaugtöötoa laudade kõrgust saab muuta, mis võimaldab vajadusel tegutseda seistes.

Keskraamatukogu pearaamatukoguhoidja Külli Otsa sõnutsi rajati kaugtööruum senisesse köitetuppa kultuuriministeeriumi toel. «Pakume teenust, mis seotud koroona tulekuga ja mida varem polnud,» märkis ta, lisades, et tööd ja sisustus läksid maksma 9773 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles