E, 6.02.2023

Võrumaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Võrumaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Täna on kuulajate ees Tiia Allas.
Täna on kuulajate ees Tiia Allas. Foto: Mati Määrits

Navil algavad taas loengud

Tartu ülikooli väärikate ülikool alustab kevadsemestriga Navi seltsimaja saalis.

Täna astub kuulajate ette Võru instituudi projektijuht Tiia Allas loenguga ««Haanja mehe» laulust Tilleoru looni ehk Kuidas kõnetada paigavaimu».

16. veebruaril kõneleb Tartu ülikooli professor Aivar Kriiska arheoloogiast, 16. märtsil riigimetsa majandamise keskuse peaaednik Helle Väärsi lilleniitudest ja 20. aprillil Lagle Parek palverännakust.

Kaasa tuleb võtta koroonatõend. LEPM

Viirus katkestas kodanike vastuvõtu Võru vallamajas

Koroonaviiruse leviku ja ametnike haigestumise tõttu katkestas Võru vallavalitsus alates esmaspäevast kodanike vastuvõtu.

See toimub ainult eelneval kokkuleppel ja erandkorras, lisatakse vallavalitsuseteates. Samuti ei võeta kodanikke vastu piirkonna teenusekeskustes.

Sotsiaalosakonnale, nagu ka teistele ametnikele esitatavad taotlused saab vallamaja kinniste uste perioodil jätta selle ees olevasse postkasti.

Esialgu on vallamaja suletud 4. veebruarini. LEPM

Treeningsõidud sulgevad teed

Rõuge valla teedel toimuvad 26. ja 28. jaanuaril kell 10–18 autode treeningsõidud, andis teada Kupatama Motorsport.

Täna leiavad sõidud aset Pulli–Savioja teel, Savioja teel ning Hino–Sakudi ja Põnni–Möldre teel. Reedel on need aga Tuuka–Ruusmäe teel.

Rajal on ohutus tagatud terve tee ulatuses, algusest lõpuni on kõik teeotsad turvatud. Inimestele võimaldatakse liikumiseks läbipääs, ooteintervall võib olla kuni kümme minutit. Tee korrastatakse pärast treeningu lõppu. LEPM

Setomaa hooldekodu kehtestas külastuskeelu

Setomaa hooldekodu klientide külastamine on peatatud kuni 6. veebruarini. Otsus on tingitud koroonaviiruse laialdasest levikust Setomaal.

Hooldekodus elavate lähedastega saab suhelda telefoni teel. LEPM

Mõisapargi allee saab värskema ilme

Keskkonnaamet on tellinud OÜ-lt TimTam Sõmerpalu mõisapargi allee puude hoolduslõikuse. Nursi tee äärne tammeallee on üks kaitsealuse Sõmerpalu mõisa pargi olulistest väärtustest.

Hoolduslõikuse käigus on kavandatud kõigi alleepuude võrahooldus, kuivade ja ohtlike okste eemaldamine ning utiliseerimine. Lepingu järgi peavad tööd olema lõpetatud 1. märtsiks. LEPM

Märksõnad
Tagasi üles