Daisy Kudre teenis EM-i tavarajal viienda koha

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Daisy Kudrest ühisstardis.
Daisy Kudrest ühisstardis. Foto: Per Frost

Bulgaarias jätkuvatel suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel oli viimase individuaaldistantsina kavas ühisstardist tavarada, kus Daisy Kudre püsis paremate hulgas ja lõpetas võistluse viiendana.

Pikk ja väga mägisel maastikul kulgenud 18 km pikkune rada kujunes rängaks katsumuseks ja meeste rajal läks võitja aeg isegi üle kahe tunni.

«Tänane tavarada oli brutaalselt raske, juba neljandas punktis oli vere maik suus ja selge, et täna on vaja lihtsalt meeletult kannatada,» ütles Daisy Kudre. «Enne starti tundsin lühirajavõistluse järelmõjuna, et olen liimist lahti, raske oli leida õiget tuju ja motivatsiooni. Tehniliselt tegin õigete teevalikutega igati hea soorituse.»

Jätkus venelannade ülemvõim, neile läks taas kogu medalikomplekt. Naiste esiviisik:

1. Maria Ketškina Venemaa 106.38

2. Olesja Rjazanova Venemaa 106.43

3. Aljona Trapeznikova Venemaa 108.08

4. Lisa Larsen Rootsi 108.27

5. Daisy Kudre Eesti 110.43

Epp Paalberg sai 28. koha (+27.39), Doris Kudre murdis raja teises pooles suusa ja katkestas, et säästa jõudu teatevõistluseks.

Meeste konkurentsis murti lõpuks venelaste ülemvõim kui kulla teenis norralane Jörgen Baklid ajaga 125.27 ja hõbeda bulgaarlane Stanimir Belomažev ajaga 125.42. Venemaale seekord vaid pronks, mille võitis Andrei Lamov ajaga 125.58.

Parim Eesti mees oli taas Mattis Jaama, kes lõpetas 27. kohal ajaga 143.50.

Mattis Jaama: «Ma läksin starti teadmisega, et kõrge koha peale minust sõitjat ei ole ja kulgesin ühtlaselt pigem «rahulikus võistlustempos», et ikka lõpuni jõuaks. Tehniliselt kulges sõit küllaltki hästi. Paar etappi saanuks veidi paremini, kuid üldiselt oli hea ja kontrollitud sooritus.»

Andres Rõõm oli 34. (+24.53), Kevin Hallop 40. (+34.10), Rimmo Rõõm katkestas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles