N, 26.05.2022

Õpetajad oma tööga suurt tuntust ei taotle

Arved Breidaks
, reporter
Õpetajad oma tööga suurt tuntust ei taotle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võru gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits tunnistab, et nende kool on saavutanud Võrumaal positsiooni, mille ta soovis sellele siin tööd alustades anda.
Võru gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits tunnistab, et nende kool on saavutanud Võrumaal positsiooni, mille ta soovis sellele siin tööd alustades anda. Foto: Arvo Meeks

Küllap igaüks teab rääkida mõnd lugu oma õpetajast ja ilmselt on just pedagoogid need, kes kujunemisjärgus noore inimese elu ta vanemate kõrval kõige rohkem mõjutavad. Sestap on omamoodi paradoks, et saja mõjukama Lõuna-Eesti inimese sekka õpetajaid peaaegu ei mahtunudki.

Ühena vähestest haridustöötajatest on tänavuse saja mõjukama inimese seas 57. kohal Võru gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits. Ta nõustub, et õpetajate töö tegelik mõju inimeste elule on suurem, kui see tabelist välja paistab; pandeemia-aastad on kooli keskset kohta meie kõigi elus üle kinnitanud.

«Meie tööl on suur mõju, millele iga päev tegelikult ei mõtle,» ütleb Karmo Kurvits. «Ühelt poolt on tore, et olen selle saja inimese hulka jõudnud, see suurendab vastutustunnet. Aga teisalt võiks haridusinimesi nende saja seas olla oluliselt rohkem, sest tööl, mida teeme, on otsene mõju meie tulevikule.»

Märksõnad
Tagasi üles