L, 3.12.2022

Luhamaal leiti veokist üle 900 000 salasigareti

Lõuna-Eesti Postimees
Luhamaal leiti veokist üle 900 000 salasigareti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Veokist leitud salasigaretid.
Veokist leitud salasigaretid. Foto: Maksu- ja tolliamet

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti «Senator».

22. jaanuaril kell 18.30 pidasid MTA töötajad Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto, teatas MTA pressiesindaja reedel. Tollikontrolli käigus leiti veoauto haagisest peidetud kujul 900 780 maksumärkideta sigaretti.

Veokist leiti hulk salasigarette.
Veokist leiti hulk salasigarette. Foto: Maksu- ja tolliamet

«Leid näitab selgelt, et salakaubaveo riskid ja surve meie piiripunktidele on suur. Samas täiustame me pidevalt oma riskianalüüse ja kasutame tõhusaid järelevalve meetmeid, sealhulgas kaasaegset tollikontrollitehnikat. Tunnustus meie tolliinspektoritele, kes on oma ala parimad spetsialistid ja tänu kellele ei jõudnud suur kogus salakaupa mustale turule,» rääkis MTA tolliosakonna välispiiri valdkonnajuht Ants Kutti.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Lily Sandeli sõnul on oluline salasigarette ringlusest eemal hoida, sest nende päritolu on tarbijale ebaselge.

«Tarbijal puudub igasugune garantii, millistes tingimustes on sigaretid toodetud ja milline on nende kvaliteet. Maksumärkideta sigarettide ringlusesse jõudmisel jääb riigil saamata ka oluline aktsiisitulu, millest osa suunab riik ka spordi ja kultuuri toetamiseks. Niivõrd suure sigarettide koguse puhul oleks riigil aktsiisina saamata jäänud ligi 140 000 eurot,» ütles Sandel.

Salasuitsud tulid välja haagise põhja tehtud peidikust.
Salasuitsud tulid välja haagise põhja tehtud peidikust. Foto: Maksu- ja tolliamet
Salasuitsud tulid välja haagise põhja tehtud peidikust.
Salasuitsud tulid välja haagise põhja tehtud peidikust. Foto: Maksu- ja tolliamet

Juhtumi uurimiseks alustati kriminaalmenetlus, mida juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur ja viib läbi MTA. «Kuna uurimine on veel algusjärgus ja asjaolud selgitamisel, siis ei saa praegu jagada täiendavat informatsiooni,» ütles MTA uurimisosakonna Lõuna talituse juhataja Raul Tiganik.

Maksumärgiga märgistamata või keelatud tubakatoodetega kauplemise, nende hoidmise, ladustamise või edasitoimetamise eest saab kohus karistada kuni viieaastase vangistusega.

Märksõnad
Tagasi üles