Skip to footer
Päevatoimetaja:
Maarius Suviste
766 3888
Saada vihje

Küsitlus: Kas olete päevakajaliste kriitiliste teemade valguses muutnud midagi isiklikus plaanis?

Ene Kerge

ENE KERGE, töötukassa Võrumaa osakonna juhataja

«Aus vastus on, et ega eriti ei ole. Aga kindlasti hoian enda käimistel rangelt silma peal, et mitte oma kolleege, pereliikmeid ja vanavanemaid nakatada. Elektrihinna osas olen teinud sellise muudatuse, et jälgin, millal on elekter kõige soodsam, tavaliselt on see mingil kellaajal öösel, ja näiteks pesumasina seadistan tolleks ajaks tööle.

Idanaabrite teemal jälgin infot, eriti ärev oli paar nädalat tagasi, kui laps oli koos sõpradega Ukrainas suusareisil – siis sai küll mitu korda päevas uudiseid vaadatud.»

Kurmet Müürsepp

KURMET MÜÜRSEPP, kaitseliitlane ja abivallavanem

«Elu on küllaltki habras. Kõik ei sõltu meist, aga peame tegema kõik, et hoida end ja lähedasi heas toonuses. Hoida tuleb rahulikku meelt ja suhtuda kriitiliselt uudistesse, kus teinekord öeldakse asju ka üle võlli.

Oleme tegelikult omadega väga heal järjel võrreldes ülejäänud 7 miljardi inimesega maailmas, kuid sellest ei tohi upsakaks minna, sest me sõltume paljudest asjadest maailmas. Kes võinuks varem arvata, et meie elektri hind sõltub sellest, palju on mõne Norra mäe otsas lund või kuidas on Euroopa gaasilepingud sõlmitud.»

Kunstnik Epp Margna

EPP MARGNA, kunstnik

«Elektrihinnaga seonduv mõjutab järjest enam igapäevaeluga seonduvat. Õnneks meie majapidamise küttekulud selle küljes kinni ei ole, aga ise küttepuude varumisse panustame küll.

Koroonaviiruse ja piirangutega oleme juba harjunud ja minu kodustöötava elulaadi puhul see liiga palju ei ole mind häirinud. Ning mis puutub idanaabri ettearvamatusse käitumisse – see meile ju ajaloost teada, konserve igatahes pole varuma hakanud.»

Margus Timmo

MARGUS TIMMO, ettevõtja

«Kahjuks on need kõik sellised arengusuunad, mida minu sekkumine ei muuda. Seepärast usaldan valitsust ega näe põhjust valitsejaid ka süüdistada. Usun, et nad teevad oma parima, et Eesti inimesi kaitsta.

Isiklikult saab enda ja pere heaks palju ära teha. Harida veidi maad ja kasvatada omale toit, kasutada säästlikult energiat, teha ise küttepuud, püüda võimalikult vähe sõltuda ümbritsevast. Taudi vastu vaktsineerida, vähem süüdistada teisi ja nii edasi. See kõik loob turvatunde ja meelerahu.»

Kommentaarid
Tagasi üles