Põlva Serviti alistas meistriliigas SK Tapa

Henri Sillaste spurte kiirrünnakusse tapalased pidurdada ei suutnud – vasakäär viskas Serviti kasuks 12 väravat. Foto: Marie-johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Käsipalli meeste meistriliigas sai liigat juhtiv Põlva Serviti võõrsil kindla võidu SK Tapa üle ning on kõikide sarjade peale võitnud nüüd tosin mängu järjest.

Meeskonnad suutsid platsile astuda puuduvatest mängijatest hoolimata. Eriti valusalt tabasid probleemid vaid üheksa mängijat kokku saanud SK Tapat.

18-aastane tagamees Endrik Jaanis viskas Tapa neli esimest väravat ja aitas võõrustajad 4 : 3 juhtima. Serviti nõelas valusalt kiirrünnakutega, saades neid esimese veerandtunniga koguni kaheksa.

Veel 11. minutil oli põlvalaste eduseis vaid 7 : 6, siis hakkas vahe vaikselt suurenema. Poolajavileks seadis Henri Sillaste järjekordse kiirrünnakuväravaga põlvalaste eduseisuks 17 : 11.

Teise pooltunni algul oli kodumeeskond suurtes raskustes skoorimisega. Ilja Kosmirak pommitas küll seisuks 18 : 12, kuid see jäi Tapa ainsaks tabamuseks esimese 11 minuti jooksul.

Anatoli Tšezlov viis Serviti 40. minutil 21 : 12 juhtima ja seitse minutit hiljem kasvatas venelasest mängujuht vahe kümnele väravale – 26 : 16. Võitjas kahtlust polnud ja Serviti kindlustas kõikide sarjade peale 12. järjestikuse võidu tulemusega 30 : 22.

Kohtumise resultatiivseim oligi 12 tabamusega Sillaste. Tšezlov tabas kuus, Rebane ja Tõnis Kase kolm korda.

Liigatabelit juhib Serviti 11 punktiga, mängu vähem pidanud Viljandi HC-l on üheksa silma.