P, 4.06.2023

Moostes valmis ligi poolsada lumekassi

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
4. klassi lumekass Mooste mõisakooli juures
4. klassi lumekass Mooste mõisakooli juures Foto: Mooste mõisakool

Põlvamaal asuv Mooste paistab praegu silma lumekasside rohkusega. Neid on seal ligi poolsada. Lumest loomad on asulasse siginenud Mooste mõisakooli eestvõttel.

Mõte pärineb juba eelmisest talvest, mil kooli juurde niisama toreduse pärast mõni kass tehtud sai. Seekord tuli õpilasesindusse kuuluval 4. klassi õpilasel Kirke Õunapil mõte, et seal aastal võiks teha lumekasse pikema aja jooksul. Kooliperele tundus kasside ning teiste kaslaste tegemise mõte väga tore ja tiigriaastaga kenasti haakuv. Ka huvijuht Kadri Pärli ja teised õpilasesinduse liikmed tulid ideega kohe kaasa ja nii saigi kuu aega kestnud lumekasside võistlus välja kuulutatud.

Asi läks suurelt käima: kasse meisterdasid eelkõige õpilased ise koos vanemate ja õpetajatega, algatusega tulid kaasa lasteaialapsedki. Nii oligi eelmiseks nädalaks Mooste lumekasse täis. Kokku valmis üle 40 kassi.

«Eriti vahvaks teeb kassimeisterdamise, et tehtud kassid on nii eriilmelised ja piiriks on vaid fantaasia,» tõdes Mooste mõisakooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja, kohalik Ettevõtliku Kooli koordinaator Kadi Õunap.

Publiku lemmik pidi selguma sellel nädalal. Paraku saatis viirusepuhang koolipere kaugõppele ja nii selgub võitja ilmselt järgmisel nädalal. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles