Koroonaviiruse proovid reovees langesid Võrus kollasele tasemele

LEPM
Copy
Koroonaviiruse sisaldus reovees on langenud.
Koroonaviiruse sisaldus reovees on langenud. Foto: Terviseamet

Terviseameti reoveeuuringu tulemused näitavad, et koroonaviiruse hulk reovees on hakanud langema. Võru proovid on langenud kollasele tasemele.

Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõunik Merli Jõemaa tõdes, et selle nädala reovee viirusetulemustes on märgata langust. "Sellel nädalal oli kõige kõrgem viirusetase Ida-Virumaal Jõhvi, Ahtme ning Sillamäe piirkondades, samuti Harjumaal Kehras,“ ütles ta ameti pressiesindaja teatel.

Jõemaa sõnul olid kõige madalama viirustasemega kohad Jõgevamaal Jõgeva ning Põltsamaa. „Kuressaare, Haapsalu, Rapla, Paide ja Võru proovid on langenud kollasele tasemele,“ lisas Jõemaa.

Vaatamata, et viimase seitsme päeva raporteeritud haigestumus oli langustrendis ei saa pühadeaegse madalama testimise intensiivsuse tõttu veel väita, et haigestumine oleks selgelt langema hakanud. Vanusrühmade järgi on kõige suurem positiivsete testide osakaal koolilaste ja noorte täiskasvanute seas. Hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase punane ehk väga kõrge.

Reoveeproovid kogub vastavalt terviseameti tellimusele Eesti Keskkonnauuringute Keskus. Kogu info kantakse visuaalselt seirekaardile, mille leiab terviseameti kodulehelt.

Tagasi üles