COVID Terviseamet: Eesti on veel kõrge nakkusohuga tasemel

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp.
Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp. Foto: Herman-Erik Isop

Terviseameti prognoosi kohaselt võib sel nädalal oodata veidi alla 8000 nakatunu, haiglaravi näitaja peaks minema alla 300. Ameti teatel on Eesti veel kõrge nakkusohuga tasemel.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul lisandus eelmisel nädalal 9200 nakatunut ning võrreldes üle-eelmise nädalaga on registreeritud nakatunute arv 15% võrra langenud. «Senine kiire languse tempo on aeglustunud. Nakatamiskordaja R on tõusnud üle 0,8 ja püsib 0,83 piires,» sõnas Sepp.

Sepa sõnul on viimase 14 päeva haigestumus langustrendis kõikides maakondades, suurimat langust täheldati Põlvamaal. «Nädalaga on muutunud haigestunute vanuseline struktuur, suurenes noorte osa positiivsete hulgas,» ütles Sepp ja lisas, et muutus võib osaliselt olla seotud kellaaja piirangu kaotamisega.

Eelmisel nädalal hospitaliseeriti ligi 350 inimest, hospitaliseerimiste arvus langust ei toimunud. Haiglaravi vajab veidi üle 320 inimese. Prognoosi põhjal on järgmisel nädalal oodata haiglaravi langust alla 300, sest üle 60-aastaste nakatumine on langenud 27%. Viimase 10 päeva keskmine raskeloomulise COVID-19 hospitaliseeritute päevane arv on stabiilselt langenud.

Vaatamata sellele, et COVID-tõendi kontrollimise kohustus ja meelelahutusasutuste kella 23 sulgemispiirang kaotati kaks nädalat tagasi, ei ole olulist haigestumise kasvu veel täheldatud.

«Terviseamet kutsub inimesi siiski ettevaatlikkusele, oleme veel kõrge nakkusohuga tasemel. Soovitame endiselt vältida rahvarohkeid üritusi ja kanda maski,» sõnas Sepp. Ta lisas, et liikvel on ka teised nakkushaigused, mistõttu tuleb kinni pidada hügieenireeglitest.

Tagasi üles