P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Minister andis Valgamaa talunikule teenetemärgi

Piret Karu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tammo Parmas
Tammo Parmas Foto: Arhiiv / Valgamaalane

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder andis neljapäeval kell 13 põllumajandusministeeriumis Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel üle ministeeriumi teenetemärgid ning tunnustas 2011. aasta parimaid karjakasvatajaid.

Põllumajandusministeeriumi teenetemärgid antakse välja kolmes kategoorias: kuldne, hõbedane ja sinine. Kuldse teenetemärgi saab inimene, kellel on silmapaistvad teened ministeeriumi valitsemisala valdkonna arendamisel. Kokku anti välja kolm kuldset teenetemärki.

Hõbedased teenetemärgid antakse ministeeriumivälisele isikule tulemusrikka koostöö eest ministeeriumiga või eduka tegutsemise eest ministeeriumi valitsemisala valdkonnas. Sellise aumärgi saab kokku 13 inimest, sealhulgas üks abielupaar.

Hõbedase märgi sai teiste seas aktiivne Valgamaa talupidaja Tammo Parmas. Valgamaa Põllumeeste Liidu juht Jaan Bachmann ütles Valgamaalasele, et Parmase esitasid nad aumärgi kandidaadiks, kuna tegu on Valgamaa esimese talunikuga, kes ühtlasi sellel alal tegev siiani.

Sinised teenetemärgid pälvivad ministeeriumi ja selle valitsemisala riigiasutuse teenistujad silmapaistvalt hea teenistuskohustuste täitmise eest. Sedapuhku anti välja üheksa taolist märki.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles