K, 7.06.2023

Muuseumiöö kutsub tänavu unistama

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Aastaid on Muuseumiöö programmis kaasa löönud ka Valga muuseum.
Aastaid on Muuseumiöö programmis kaasa löönud ka Valga muuseum. Foto: Tiit Loim

Üle-eestiline Muuseumiöö, mis seekord kannab pealkirja «Öös on unistusi», leiab tänavu aset 21. mail. Pärast aastast pausi avavad muuseumid, mäluasutused ja külastuspaigad üle Eesti taas oma uksed kella 18–23.

Tänavune teema kutsub mõtisklema küsimuste üle, millest unistavad kogukonnad ja inimesed muuseumi ümber ning milline võiks olla unistuste muuseum. Sündmuse peakoordinaator MTÜ Eesti Muuseumiühing soovib pöörata tähelepanu ühiskondlikult olulistele teemadele, millega mäluasutused iga päev tegelevad ja mille kaudu ühiskonda ning keskkonda panustavad. Samuti soovitakse tähelepanu juhtida kultuurivaldkonna jätkusuutlikkusele.

Muuseumiööl on seni olnud tasuta sissepääs, kuid tänavu maksab pilet igas muuseumis 1 euro külastaja kohta. Pilet on selleks, et öö eriprogramme, ekskursioone, kontserte, etendusi ja töötubasid korraldavatele muuseumidele pisut rohkem tuge pakkuda.

Koostööd tehakse ka heategevusfondiga Minu Unistuste Päev. Nimelt kutsutakse kõiki muuseumiööl osalejaid tegema võimaluse korral annetus, mis aitaks ellu viia mõne rasket või kroonilist haigust põdeva lapse unistust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles