Võrumaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Võidukas Rõuge valla esindus
Võidukas Rõuge valla esindus Foto: Külli Leola/Võrumaa Spordiliit

Võrumaa omavalitsusjuhid võtsid mõõtu korvpallis

Värska gümnaasiumis võistlesid korvpallis Võrumaa omavalitsuste töötajad.

Kuldmedalid võitles välja Rõuge valla esindus koosseisus Tõnu Niilo, Mati Kuklane, Elar Kutsar, Sven Kuklane, Andrus Piigli, Remo Allikas ja Silver Näkk. Meeskonna parimaks kuulutati Niilo.

Hõbemedalid viis endaga kaasa Antsla valla tiim koosseisus Avo Kirs­baum, Margus Klaar, Jaanus Pruuli, Üllar Salumets, Jüri Kiidron ja Kaspar Kurve. Parim mängija oli Kirsbaum.

Pronksid sai kaela Võru linna esindus, kus mängisid Tauno Asi, Kalmer Vislapuu, Kait Kabun, Andres Visnapuu, Toomas Sarapuu ja Juri Gotmans. Meeskonna parimaks valiti Sarapuu.

Järgmine omavalitsustöötajate võistlus leiab aset sügisel Antsla vallas ning siis on kavas võrkpall. LEPM

Abituriendid kohtusid vallavanemaga

Hiljuti sai teoks traditsiooniline Värska gümnaasiumi abiturientide kohtumine Setomaa vallavanema Raul Kudrega.

Ühiselt arutleti Eesti hariduse ja väikeste koolide tuleviku üle. Samuti tuli jutuks, kuidas mõjutab maailmapoliitika Setomaa valda – piiripunktid, kütuse hind, gaasi hind; töötajad, kes saabuvad tööle teiselt poolt piiri.

«Rääkisime ka valla sündmustest ja perspektiivist, gümnaasiumi remondist ning muudest investeeringutest,» ütles vallavanem, kelle sõnul soovivad noored tulevikus rajada järve äärde väikese maamaja stiilis hoone.

«Setomaal on olemas ka toetusprogrammid: «Noored Setomaale», vastav meede spetsialistide toetuseks ja palju muud,» ütles vallavanem. «Noored olid pakutavate võimalustega rahul ning leidsid, et Setomaal on kõik käe-jala juures.»

Vallavanem kinkis valla nimel igale noorele lõpusõrmuse, Setomaa kruusi ja Seto Folgi passi. LEPM

Kultuurikeskuses näeb Võrumaa laulupeo lugu

Värska kultuurikeskuse suures saalis on näitus «Võrumaa laulupeo lugu – Võrumaa laulu- ja tantsupidu 140 aastat».

Näitus on sügav tänukummardus kõigile, kes kaasa aidanud sellele, et laulupidusid on Võrumaal peetud juba 140 aastat – lauljaile, tantsijaile, pillimeestele, dirigentidele, juhendajatele, publikule, kaasamõtlejatele ja korraldajatele.

2. ja 3. juulil 1881 leidis aset Võrumaa esimene laulupidu. Kokku tuli kaksteist laulu- ja viis pasunakoori ligikaudu 200 osalejaga. Sestsaadik on Võrumaal püütud pea igal aastal laulupidu korraldada. Traditsiooniliselt toimub maakonna laulu- ja tantsupidu kevadel Kubija lauluväljakul.

Näituse koostasid Tiia Haug ja Maie Pau. Kaasa aitasid Silvi Jansons ja Siiri Toomik. Projektijuht oli Võrumaa arenduskeskuse kultuurispetsialist Kristi Vals. Kujunduse ja teostuse tegi ADexpert. LEPM

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles