N, 26.05.2022

Võrumaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Võrumaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meeleolu loob pasunakoor Õnn Tuli Õuele.
Meeleolu loob pasunakoor Õnn Tuli Õuele. Foto: Urmas Luik

Varstus tuleb kevadlaat

Varstu kultuurikeskuse juures saab laupäeval teoks kevadlaat.

Esinevad pasunakoor Õnn Tuli Õuele, kohalik muusika- ja tantsurahvas, kapell ja lauluansambel Vanamuudu ning üllatusesinejad. Oma õnne saab proovile panna laadaloteriil. Päevajuht on Anneli Pilliroog. LEPM

Rõuges algas rahuloluküsitlus

Rõuge vallavalitsus viib läbi rahulolu­küsitluse, et saada tagasisidet, mis on vallas hästi ja mis mitte, ning selgitada välja inimeste ootused.

Küsitlust saab kõige mugavamalt täita veebis valla kodulehel. Paberil küsimustikud leiab valla raamatukogudest ja kauplustest, samasse saab täidetud küsitluslehti ka tagastada.

Vastamine võtab aega kuni kümme minutit.

Küsitlus on anonüümne, vastuseid oodatakse 15. maini. LEPM

Seto pärandi hoidjad saavad tuge

Setomaa vallavalitsus toetab miljööväärtuslike alade säilitamist, taastamist ja arendamist teemaplaneeringuga «Setomaa kultuuripärand» kehtestatud aladel.

Toetuse saamiseks tuleb esitada taotlus vallavalitsusele mai jooksul. Vastav blankett on leitav valla kodulehelt.

Toetust on õigus saada isikul, kes on «Setomaa kultuuripärandi» teemaplaneeringuga kehtestatud miljööväärtusliku ala või selle osa omanik, õiguspärane valdaja või omab vastavaid volitusi. LEPM

Seltside esindajad kohtusid vallamajas

Võru vallamajja tulid neljapäeval üle pika aja kokku Võru valla piirkondade seltside esindajad. Ümarlaua päevakorras olid Ukraina sõjapõgenike teema, üleminek kultuurikava.ee kalendrile ja protokollimine. Lisaks rääkisid seltsid oma tänavustest tegevustest.

Seltside esindajatega kohtusid Võru vallavolikogu esimees Georg Ruuda, vallavanem Kalmer Puusepp, abivallavanem Piret Otsatalu, haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Siiri Konksi, kultuurispetsialist Maarika Rosenberg ja maaelukomisjoni esimees Vaido Ermel. LEPM

Suurjäätmeid võib loovutada tasuta

Võru linna elanikelt võetakse kevadistel koristustöödel kogutud suurjäätmeid – näiteks diivanid, lauad, kapid, riiulid, toolid, voodid, madratsid, peeglid, kardinapuud, vaibad – tasuta vastu 7. ja 8. mail linna keskkonnajaamas Lühike 1.

Teiste liigiti kogutud jäätmete eest tuleb maksta vastavalt kehtivale hinnakirjale. LEPM

Märksõnad
Tagasi üles