Tanel Visnap ei pääsenud kurtide olümpiamängudel 100 meetri jooksus finaali

Valga sportlane Tanel Visnap jäi olümpial 100 meetri jooksu finaalist välja.
Valga sportlane Tanel Visnap jäi olümpial 100 meetri jooksu finaalist välja. Foto: Eesti Kurtide Spordiliit

XXIV kurtide suveolümpiamängudel Caxias do Sulis lõpetas valgalane Tanel Visnap 100 meetri jooksu poolfinaalis oma jooksu viiendana ega pääsenud finaali.

Teises poolfinaalis startinud Visnap lõpetas viienda kohaga ning tema ajaks märgiti 10:92. Neljanda koha saanud ukrainlane Dmytro Vyshynskyi edestas Visnapit vaid ühe sajandiksekundiga. Finaali võitis jaapanlane Takuma Sasaki tulemusega 10.75.

Visnap kommenteeris ühismeedias, et teda tabasid tervisehädad, mis arvatavasti tulenesid suutmatusest aklimatiseeruda. «Kaalusin pärast esimest jooksu, kas on üldse mõtet teise ringi jooksma minna. Täna oli veidi parem tunne, kuid jalad olid ülimalt vatised, jõudu polnud absoluutselt,» tõdes Visnap.

Visnap osaleb kurtide olümpiamängudel veel 200 m jooksus, kõrgushüppes ning kaugushüppes.

Kaugushüppe kvalifikatsioonis hüppas Tanel 6.65 meetrit ja pääses selle tulemusega kuuendana homsesse finaali.

Simon Teiss osales samuti 100 m võistlusel ning oli oma eeljooksus viimane ajaga 11:45, mis andis talle kokkuvõttes 23. koha. Viimasena pääses järgmisesse jooksu edasi ajaga 11:18.

Inessa Halliste sai naiste 100 m eeljooksus kuuenda koha ajaga 13:48, mis andis kokkuvõttes 22. koha ega viinud paraku poolfinaali. Samast eeljooksust sai viimasena edasi võistleja ajaga 13:31.

Rinat Raisp osales meeste 400 m eeljooksus, mille lõpetas kuuendana ajaga 55:43, kokkuvõttes 32. koht. Edasipääsu oleks taganud aeg 52:64.