K, 7.12.2022

VÕIMAS! ⟩ Valgalane Tanel Visnap tuli olümpiavõitjaks

Ta võitis kuldmedali suurepärase isikliku rekordiga. Täiendatud.
Lõuna-Eesti Postimees
Valgalane Tanel Visnap tuli olümpiavõitjaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valgalane Tanel Visnap (keskel) tuli kurtide suveolümpiamängudel kaugushüppes olümpiavõitjaks.
Valgalane Tanel Visnap (keskel) tuli kurtide suveolümpiamängudel kaugushüppes olümpiavõitjaks. Foto: Eesti Paralümpiakomitee / Facebook

XXIV kurtide suveolümpiamängudel Brasiilias Caxias do Sulis tuli valgalane Tanel Visnap kaugushüppes olümpiavõitjaks.

Visnap võitis kuldmedali viimasel katsel sooritatud võimsa isikliku rekordiga 7.43 m. Hõbemedali võitis slovakk Ratislav Jelinek tulemusega 7.22 m ning pronksi korealane Seung Jeong tagajärjega 7.14 m.

Tanel Visnapi tulemused: 6.91; 7.06; 7.05; 7.00; 7.20 ja 7.43. Ka viiendal katsel hüpatud 7.20 oli Valgamaa mehe isiklik rekord.

«Saime lõpuks sammu ja maandumise paika. Emotsioonid on laes! Kokkuvõtmine oli meeletu,» ütles Visnapi treener Raimond Luts kullavõidu järel.

«Teadsin, et olen suuteline hüppama vähemalt 7.30 ning säilitasin kuuendal katsel külma närvi,» ütles värske kurtide meeste kaugushüppe olümpiavõitja Tanel Visnap. Suur unistus täitus võimsa isikliku tippmargiga 7.43.

«Brasiiliasse tulin kõige suuremate ootustega 100 m jooksus – püstitada uus olümpiarekord. Kahjuks hakkas päev enne 100 m kahte eeljooksu tervis mind alt vedama. Arvatavasti tekkis mul närvidest ülepinge ning laupäevased 100 m eeljooksud kulgesid väga vaevaliselt. Pühapäevase hommikuse poolfinaali ajal oli veidi parem tunne, kuid tundsin, et paari päevaga oli jõud täiesti kadunud ning seda näitas ka pool tundi hiljem toimunud kaugushüppe kvalifikatsioon - kolme katse peale tuli parimaks tulemuseks 6.65, siiski oli mu peamine eesmärk säästa energiat ja sättida sammu eesolevaks finaaliks,» rääkis Visnap.

«Kui nüüd tagantjärele mõelda, siis oligi vist parem, et ma 100 m finaali ei pääsenud (puudu jäi 1 sajandik, tulemuseks jäi 10,92) ning peale kaugushüppe kvalifikatsiooni sain rahulikult hotelli minna taastuma. Olen väga õnnelik, et natukengi jõudu tuli tänaseks tagasi, seda tänu minu onust massöörile Taavi Visnapile, kes andis endast kõik, et jalad oleksid kaugushüppe finaaliks võimalikult värsked,» vaagis ta.

«Tulemus 7.43 on mulle väga jahmatav – seda seetõttu, et peale Poola MM-i, mis toimus eelmise aasta augusti lõpus, olen mõlema jala sääreluu ümbruses oleva valu tõttu teinud ainult ühe kaugushüppetrenni. Miinimumeesmärk on mul Brasiilias täidetud, saan pingevabamalt keskenduda kõrgushüppe finaalile ning 200 m jooksudele,» kommenteeris olümpiavõitja.

Kaugushüppevõistlus kulges üsna närviliselt, kuna kolmandal ja neljandal katsel (7.06 ja 7.05 hüpetel) ei õnnestunud sammu hästi klappima saada. «Ühel katsel tabasin õrnalt pakku ning maandumisel jäi vasak jalg õnnetult taha, mistõttu kaotasin oluliseid sentimeetreid veelgi ning teisel katsel ei õnnestunud pakku tabadagi. Teadsin, et olen suuteline hüppama vähemalt 7.30 ning säilitasin kuuendal katsel külma närvi,» meenutas ta.

Visnapi tulemus 7.43 oli kurtide olümpiamängude kõigi aegade teine resultaat: temast kaugemale (7.63) on hüpanud vaid Dean Barton-Smith Uus-Meremaalt 1989. aastal Christchurchis.

Märksõnad
Tagasi üles