N, 26.05.2022

Küsitlus: millistest üritustest sel kevadsuvel olete plaaninud osa võtta?

Sten Mahov
Küsitlus: millistest üritustest sel kevadsuvel olete plaaninud osa võtta?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pille Ilisson

 
Pille Ilisson  Foto: LEPM

PILLE ILISSON, Tõrva kultuurimaja juhataja

«Üritustest, mida ise korraldan, võtan kõigist osa. Kui muust rääkida, siis kindlasti kodukohviku päevadest teistes Valgamaa valdades, samuti Retrobest ning jaanituled. Suvi on lühike ning ka kuupäevad kattuvad, nädalavahetused on igal pool kinni.

Enamasti jäävad üritused Valgamaale, aga üks kord aastas jõuan ka väljapoole: Kihnu saunafestival 18. juunil. Ka endal pole palju vaba aega, muidu loomulikult käiks rohkem.»

Abipolitseinik Egon Taal
Abipolitseinik Egon Taal Foto: Arvo Meeks

EGON TAAL, abipolitseinik

«Kui vähegi võimalik, võtan loomulikult osa mitmesugustest üritustest ning ikka Võrumaal. Laupäeval leiab aset laulu- ja tantsupidu, aga olen tööpostil, ei saa vaatama minna. Neljapäeval oli ümber Tamula jooks, ka seal olin ametis.

Kindlasti tahaksin minna Vastseliina laadale, käin seal igal aastal, samuti vanakraamilaadal, mis samal päeval Võrus aset leiab. Plaanin külastada mõnd vabaõhukontserti, kui parasjagu just ametis ei ole.»

Ahti Bleive
Ahti Bleive Foto: Tomi Saluveer

AHTI BLEIVE, külavanem

«Esimene asi, mis meelde tuleb, on iganädalased orienteerumise teisipäevakud Põlvamaal. Olen neist regulaarselt 10–15 aastat osa võtnud, kord nädalas saab Põlvamaa eri kohtades metsas käia. Plaanin osaleda ka orienteerumisüritustel, mis mujal Eestis aset leiavad.

Enamasti jäävad üritused siiski Põlvamaa piiresse, väga suur laatadel käija ei ole. Põlva linnapäevadel osalen küll. Need ei ole konkreetselt küll ilmaga seotud, aga ka Tartus saab teatris, kinos, kontsertidel käidud.»

Kadri Treial
Kadri Treial Foto: Arvo Meeks

KADRI TREIAL, ettevõtja, praegu kodune

«Võru rannabangalos olen tihe külaline, võtan osa sealsetest mälumängudest. Olen käinud Elvas hiphopi festivalil, nüüd tahaksin minna Tartu Ahhaa teaduskeskusesse, seal on avatud sügiseni üks spordinäitus. Võrumaa laulu- ja tantsupeost olen kunagi lauljana osa võtnud, aga nüüd ei plaani minna. Vastseliina laadale ikka satun, aga Hauka laadal pole käinud aastaid.

Konkreetselt ürituse pärast üldiselt ei lähe, vaid kui kuhugi lähen, siis vaatan, mis üritusi seal üldse on. Kui on tegemist konkreetse esineja kontserdiga, siis võib ka Riiga sõita, sest Võrust pole väga vahet, millisesse pealinna.»

Märksõnad
Tagasi üles