P, 3.12.2023

Kirjanikule ja kunstnikule avatakse raamatukujuline mälestuskivi

LEPM
Facebook
Comments
Raamatukujuline mälestuskivi hakkab paiknema Põlva keskraamatukogu ees. 2019. aastal avati raamatukogu vastas suure rahvahulga osalusel (fotol) lõõtsamees Karl Kikka kuju.
Raamatukujuline mälestuskivi hakkab paiknema Põlva keskraamatukogu ees. 2019. aastal avati raamatukogu vastas suure rahvahulga osalusel (fotol) lõõtsamees Karl Kikka kuju. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Peamiselt kirjaniku ja kunstnikuna tuntud Jaan Vahtrale avatakse 23. mail kell 15 Põlva keskraamatukogu ees raamatukujuline kivi.

Raamatukujuline kivi avatakse Jaan Vahtra 140. sünniaastapäeval 23. mail. 

Peamiselt kirjaniku ja kunstnikuna tuntud Jaan Vahtra (1882-1947) sündis praeguses Põlva vallas Kaarukülas. Hiljem elas ta veel mitmel pool Põlva lähedal. Metstes kooliõpetajana töötades avastas ta 20. sajandi algul peopaigana Intsikurmu.

1907. aastal algatas Jaan Vahtra Põlva Rahvahariduse Seltsi loomise ja oli ka seltsi esimene näitejuht. Hiljem viis elutee ta Põlvast eemale, tema loodud selts jäi aga püsima ja tegutses 1940. aastani aktiivselt. Juba 1910. aastal valmis vaid poole aastaga kaasaegne seltsimaja, kus alates 1996. aastast (renoveerimise järel) asub keskraamatukogu.

Omaaegse seltsi tegevust jätkab 1995. aastal asutatud Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts, kes on hoidnud Põlva kandist võrsunud kultuuritegelaste mälestust.

Mälestuskivi avamise järel on huvilised palutud Jakob Hurda seltsi ruumidesse (sissepääs maja tagant) vestlusringi ja kohvilauda. Jaan Vahtrast kõnelevad ajaloolane Kersti Taal, kunstiteadlane Enn Lillemets jt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles