Riigikohus saatis taluniku ja juristi vaidluse uuele ringile

Tiit Loim
, reporter
Copy
Riigikohus saatis Robert Sarve (paremal) hagi Valga asevallavanema ja lihaveisekasvataja Kaupo Kutsari vastu uueks läbivaatamiseks Valga maakohtule.
Riigikohus saatis Robert Sarve (paremal) hagi Valga asevallavanema ja lihaveisekasvataja Kaupo Kutsari vastu uueks läbivaatamiseks Valga maakohtule. Foto: Arvo Meeks/Raul Mee

Riigikohus otsustas, et saadab Valgamaa taluniku ning Valga asevallavanema Kaupo Kutsari ja jurist Robert Sarve laimuteemalise vaidluse uueks läbivaatamiseks maakohtule.

Sarve sõnul on Kutsar levitanud laimu ning sellest lähtuv vaidlus on läbinud nii maa- kui ringkonnakohtu. Seni sai õiguse Kutsar. Asi sai alguse, kui Valga vallavolikogu liige Kaupo Kutsar jagas sotsiaalmeedias õigusbüroo Õigusnõu pressiteadet. Teates oli muu hulgas kirjas, et büroo kutsub oma klientide soovil koonduma inimesi, kes saanud vandeadvokaat Robert Sarvelt nõudekirja seoses väidetavalt ebasobiliku kommentaari avaldamisega. Samuti, oli seal kirjas, et büroo poole on pöördunud inimesed, kes on seadnud kahtluse alla Sarve juhitava advokaadibüroo Emerald Legal väljastatud nõudekirja seaduslikkuse ja moraalse küsitavuse, kuna nõudekirjas esinevat väljapressimisele viitavaid asjaolusid.

Kutsar jagas postitust sotsiaalmeedias ja pealkirjastas selle kommentaariga «Sõnavabadus on väärtus». Just väljapressimise mainimine jagatud teates tõi Kutsarile kaasa kohtutee.

Tagasi üles