R, 9.12.2022

FOTOD ⟩ Tippmuusikud lummasid publikut

Mati Määrits
, reporter
Tippmuusikud lummasid publikut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kui selle nädala neljapäeva võib nimetada matkapäevaks, siis reedel kandsid Põlva päevadel (uue nimega Ööpäeval) põhiraskust tippmuusikud.

Päeval võis nii muusikalisi kui tantsulisi üllatusi kohata ebatavalistes kohtades: kaubamaja katusel, toidupoodides, bussijaamas, raudteejaamas, parklates jm. Elamusi pakkusid ansamblid Minu isa oli ausus ise, Titoks, K.O.I, tšellist Silvia Ilves, lõõtsamees Heino Tartes, Margot Suure ja Riivo Jõgi laululapsed, Põlva muusikakooli noorema astme keelpilliorkester ning muusikakooli pilliduo.

Keskväljakul aga kõlasid õhtul nostalgilised kuuekümnendate hittlood, millest paljud on kõlanud legendaarses telesaates “Horoskoop”. Laval oli selle ajastu lauludele keskendunud ansambel Horoskoop koos solistide Nele-Liis Vaiksoo ja Voldemar Kuslapiga. Paljusid laule laulis publik ka kaasa ning lõi tantsugi.

Põlva Maarja kirikus laulis Mari Kalkun võro keeles kojujõudmisest ning võttis lisaks kandlele kätte ka eestlaste põhilise peopilli akordioni. Võimsad helletused kostusid laulus «Kevadele ja valguse võidule».

Keskraamatukogus imestas luuletaja Kristiina Ehin lugemissaali täitnud publiku arvukuse üle. «Ma ei ole üheski Eesti raamatukogus nii palju inimesi näinudki. Minu sünnipaigal Raplal ja Põlval on mõndagi ühist – me ei ole ainult Tallinna ja Tartu äärelinnakesed, kus kõik maikuus pidevalt rehitsevad. Meid hoiatati, et vaevalt üle kümne inimese raamatukokku tuleb,» märkis ta.

Poetessi abikaasa Silver Sepp võlus helisid välja nii naelapillist, Karula puusuusast kui ka kohvitopsist. Aeg-ajalt rollid vahetusid – Sepp esitas luulet ning Ehin laulis. Koosmusitseerimisse kaasati ka publik.

Esmaettekandes kõlas Põlvas Ehini luuletus «Pojale» ning mitmed luuletused alles valmivast väljaandest, mis on järg kogule «Janu on kõikidel üks». Üheskoos esitas loovpaar Ukraina sõja teemalise laulu.

Märksõnad
Tagasi üles