Talgulised koristavad Peipsil uitavaid võrke

LEPM
Copy
Peipsi järv. Foto on illustratiivne.
Peipsi järv. Foto on illustratiivne. Foto: Margus Ansu

Keskkonnaamet alustas kolmapäeval Peipsil traditsioonilise tragimise ehk vanadest võrkudest puhastamise talguga, järgmised talgupäevad on 7. ja 8. juunil.

„Koos jää sulamisega on meie vetesse jõudnud ka jää tõttu püügikohast minema triivinud nakkevõrgud. Juba enne eilse tragimise algust oleme avastatud kümneid kalastajate poolt kaotatud võrke. Maikuu lõpuks olime Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvest toodud kaldale üle 50 nakkevõrgu, kokku üle 400 kilo,“ rääkis keskkonnaameti kalanduse peainspektor Ivo Kask.

Esimesel tragimispäeval 1. juunil olid talgulised Peipsil kaheksa tragipaadi ja kolme võrkude väljakorjamiseks sobiva laevaga. Päeva jooksul toodi välja 215 võrku.

„Vanade triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik, sest need ohustavad veekogus elavaid kalu, aga ka veeliiklust ning lõhuvad paadimootoreid, seades ohtu paadiga sõitvad inimesi. Tormidega kaldale uhutuna ohustavad vanad püügivahendid roostikus elavaid veelinde ja loomi. Sünteetilistest materjalidest valmistatud nakkevõrgud lagunevad veekogu põhjas aeglaselt ning on võimelised pärast kaotsiminekut veel pikka aega kalu lõksu püüdma ja asjatult tapma,“ selgitas Kask.

Keskkonnainspektsioon, praegune eskkonnaamet on Peipsi tragimise ehk vanadest võrkudest puhastamise talguid korraldanud alates 2006. aastast ning on selle aja jookusul on avastanud ja kaldale toonud 10 114 nakkevõrku ja 14 mõrda. Võrgud ühte jadasse asetatuna annaks jada kogupikkuseks 710 kilomeetrit. See on piisav, et palistada kokku korjatud nakkevõrkudega kogu tee Narvast Ikla piiripunkti ja tagasi.

Keskkonnaametil on tragimistel abis kutselised kalurid, harrastuspüüdjad ja koostööpartnerid teistest riigiasutustest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles