E, 29.05.2023

VIDEOLUGU ⟩ Idapiiri esimene lõik läks pidulikult lukku

Facebook Twitter
Comments
Kuna piirilõiku just avada ei saa, kinnitasid Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov (vasakul) ja Piusa kordoni juht Paavo Mikson sellele valmimise puhul pidulikult tabaluku.
Kuna piirilõiku just avada ei saa, kinnitasid Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov (vasakul) ja Piusa kordoni juht Paavo Mikson sellele valmimise puhul pidulikult tabaluku. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Tabaluku kinnitamisega piiritarale pandi neljapäeval pidulik punkt idapiiri esimese lõigu ehitustöödele. Lisaks tara ja juurdepääsuteede rajamisele hõlmasid need elektri- ja sideühenduste loomist Eesti-Läti-Vene piiri kolmikpunktist Luhamaa piiripunktini.

«See on oluline päev mitte ainult Eesti piirivalvele, politseile ja teistele Eesti inimestele, vaid ka Euroopa Liidule, sest meie selja taga algab ju Euroopa Liidu välispiir. Nüüd on see paremini kaitstud,» ütles siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits (pildil). «Siin on erisugused rajatised ja juurdepääsuteed, mis võimaldavad piirivalvuritel paremini juurde saada ja paremat ülevaadet omada.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles