E, 3.10.2022

Politsei tabas Võrumaal ligi 200 km/h kihutanud autojuhi

LEPM
Politsei tabas Võrumaal ligi 200 km/h kihutanud autojuhi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maasturi kiiruseks mõõdeti 197 km/h.
Maasturi kiiruseks mõõdeti 197 km/h. Foto: PPA

Politseinikud tabasid nädalavahetusel Võrumaal ligemale 200 km/h kihutanud 44aastase autojuhi.

Politseipatrull tegi parasjagu Võrumaal Antsla-Vaabina teel liiklusjärelevalvet, kui märkas suurel kiirusel lähenevat Audi maasturit. Maasturi kiiruseks mõõdeti 197 km/h. Patrull järgnes sõidukile ning andis juhile peatumismärguande. Autoroolis oli 44aastane mees. Ta oli kaine, omab juhtimisõigust ning viibis sõidukis üksi.

„Juht tunnistas rikkumist ja selgitas, et oli parasjagu eesliikuvast sõidukist möödasõidul, kui kiirused sedavõrd suureks kasvasid. Mees peeti kohapeal väärteokorras kinni ning tema karistus selgub alustatud menetluse käigus,“ kirjeldas Kagu jaoskonna vanemkomissar Toomas Lihtmaa.

Politseinik selgitas, et taolisel kiirusel lendava masina juht jätab endale ja ka teistele kaasliiklejatele õigupoolest väga vähe võimalusi ohuolukorra tekkides sellele adekvaatselt ja õigeaegselt reageerida. „Ligemale 200 km/h tunnis liikuva auto juht võib teele sattuvat ohtu küll märgata, kuid reageerimiseks ja ohutu manöövri ette võtmiseks jääb aega puudu. Olgu põhjenduseks möödasõit või mõni muu manööver, tavaliiklus ei ole koht, kus selliselt oma autost viimast välja pigistada. Risk traagilisteks tagajärgedeks on liigagi kõrge,“ manitses Lihtmaa.

Kuivõrd eesootavate pühade aegu sageneb meie teedel liiklustihedus veelgi, on tema sõnul politsei sel ajal väljas täiendavate jõududega - seda ühtviisi nii linnas, maal kui ka trassidel. „Teeme kõik endast oleneva, et liiklus sujuks ja oleks kõigile turvaline, ent lisaks politseinikele peavad oma panuse andma ka liiklejad ise. Viigu teekond jaanipidulisi Saatsest Saaremaale või Viljandist Vilsandile, kõigil sohvritel tuleb ühtmoodi kinni pidada piirkiirusest, sõita vaid kaine peaga ning roolis olles keskenduda ainiti juhtimisele. Nii panustame üheskoos pühadesse, mis mööduvad politseinike, päästjate või meedikute sekkumiseta,“ soovitas politseinik.

Märksõnad
Tagasi üles