Lõuna-Eesti haigla saab laste turvalist sündi jälgiva lisaaparaadi

Copy
Lõuna-Eesti haiglale soeatav kardiotokograaf on nüüdisaegseim ja täiuslikem ema ja lapse seisundit adekvaatselt kirjeldav aparaat. Foto on illustratiivne.
Lõuna-Eesti haiglale soeatav kardiotokograaf on nüüdisaegseim ja täiuslikem ema ja lapse seisundit adekvaatselt kirjeldav aparaat. Foto on illustratiivne. Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Colonna Heategevusfond kogus Eesti maakonnahaiglate toetamiseks ühe õhtuga rekordilised 170 000 eurot, vajaliku lisaaparaadi saab sel teel Lõuna-Eesti haigla.

Colonna Heategevusfondi korraldatud suvisel galaõhtul koguti üle 170 000 euro maakonnahaiglatele erinevate vajalike seadmete ostmiseks. Kadrioru Kunstimuuseumi Lilleaias toimunud galaõhtu oli avasündmus Colonna algatusele koguda juuli ja augusti jooksul maakonnahaiglatele annetusi.

Ilusa eesmärgi nimel kogunesid Colonna sõbrad ja koostööpartnerid laupäeval galaõhtule nimega "Suveöö unenägu", kus toimusid meeleolukad loteriid ja annetuste kogumised. Galaõhtu ühed suurimaid eraisikutest annetajad olid Colonna asutajad Roberto de Silvestri ja Andrea Agostinone. 

"Käesoleval aastal ulatame abikäe maapiirkonna haiglatele, et tuua parimad abi saamise võimalused inimestele võimalikult lähedale. Koostöös maakonnahaiglatega on valmimas nimekiri seadmetest, mida need haiglad kõige rohkem vajavad ja mille jaoks me annetusi kogume. Eesti maakonnahaiglates on kohati kasutusel vanemad seadmed või siis on haiglatel vastsündinute või laste abistamiseks vajalikust varustusest üldse puudu," selgitas Silvestri.

Muu hulgas kogutakse toetusi väga vajaliku lisakardiotokograafi ostmiseks Lõuna-Eesti haigla sünnitusosakonnale. Kardiotokograaf on nüüdisaegseim ja täiuslikem ema ja lapse seisundit adekvaatselt kirjeldav aparaat, mis on varustatud kõigi vajalike lisaseadmetega.

Neli aastat tegutsenud Colonna Heategevusfondi asutaja on kinnisvarainvesteerimisettevõte Colonna, mis on alates 2013. aastast erinevate heategevuskampaaniate käigus kogunud üle 335 000 euro väärtuses annetusi ennetähtaegsete ja vastsündinud laste abistamiseks, viljatusravi toetuseks ning väikelaste terviseprobleemide ennetamiseks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles