L, 3.12.2022

Piiririkkujaid leiti nii maa kui ka vee peal

Lõuna-Eesti Postimees
Piiririkkujaid leiti nii maa kui ka vee peal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Piirivalvurid. Foto on illustratiivne.
Piirivalvurid. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm

Pühadenädalal tuvastasid kagupiiri valvajad omajagu rikkumisi nii piiripunktides kui veekogudel.

Kolmapäeval ületas üks paat kahel korral Lämmijärvel ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone, sõites Eestist Venemaa Föderatsiooni ning tagasi. Alus peeti kinni ning selle juhile määrati rikkumise eest 120-eurone rahatrahv. Juhtunust teavitati ka Venemaa Föderatsiooni piirivalvet.

Samal päeval avastasid piirivalvurid valvekaamera abil piirimärgi lähistel liikuva inimese. Piirialal liikunud mees peeti Setomaa vallas Rääptsova külas kinni ning tuvastati, et tal puuduvad nii isikut tõendavad dokumendid kui ka seaduslik alus riigis viibimiseks. Mees toimetati menetlustoiminguteks piirivalvekordonisse.

Õhtul tõkestati Luhamaal riiki sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudus piiriületuseks seaduslik alus. Talle väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Ööl vastu 23. juunit ületas aga Eesti Vabariigi kodanik Võru maakonnas Setomaa vallas Verhulitsa külas ajutise kontrolljoone ebaseaduslikult, minnes Eestist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Kümmekond minutit hiljem pidasid piirivalvurid isiku kinni. Talle määrati 20-eurone rahatrahv.

Jaanilaupäeva ennelõunal avastas Värska kordoni radarvaatleja Pihkva järvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni. Juhtumist teavitati Venemaa Föderatsiooni piirivalvet, kes paadiga piiri ületanud kaks isikut kinni pidas.

Pealelõunal kutsuti piirivalve paadipatrull appi Peipsi järvele, kus oli hätta sattunud kaldast nelja kilomeetri kaugusel seilanud paatkond. Nimelt lakanud paadimootor töötamast ning piirivalvurid pukseerisid abivajajad kaldasse.

Luhamaa piiripunktis peeti aga Eestist väljumisel kinni 1972. aastal sündinud Valgevene kodanik, kes oli viibinud ebaseaduslikult Schengeni alal seitse päeva, neist neli päeva Eestis. Isikule koostati ettekirjutus Eestist lahkuda ja talle määrati ka sajaeurone rahatrahv. Mees lahkus Venemaa Föderatsiooni.

Jaanipäeval tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine kolmel Venemaa Föderatsiooni ning kahel Ukraina kodanikul, kuna neil puudus seaduslik alus Schengeni territooriumile siseneda. Koidula piiripunktis tabas aga sama saatus Serbia Vabariigi kodanikku. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta läks tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Sama päeva hilisõhtul ületas üks paat Lämmijärvel ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone Eestist Venemaa Föderatsiooni. Venemaa Föderatsiooni piirivalve pidas paadis olnud kaks Eesti Vabariigi kodanikku kinni.

Laupäeval avastas aga Värska teenistuse radarivaatleja Pihkva järvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületamise. Selle käigus sõitis kaater Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Kaatri juhile määrati 80-eurone rahatrahv.

Mehikoorma teenistuse radarivaatleja avastas aga Põlva maakonnas Räpina vallas Lämmijärvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse jetiga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Veesõiduki juhile määrati rahatrahv. Teavitati ka Venemaa Föderatsiooni piirivalvet.

Pühapäevalgi avastasid Mehikoorma teenistuse piirivalvurid piirirežiimi rikkumise Lämmijärvel. Rikkumise toime pannud alus peeti kinni ning selle juht selgitas, et kaotas paadis olles hetkeks valvsuse, mistõttu triivis paat piirirežiimialasse. Juhile tehti hoiatus.

Märksõnad
Tagasi üles