R, 2.12.2022

Vastseliinas kõlab laupäeval kaks uudisteost

Lõuna-Eesti Postimees
Vastseliinas kõlab laupäeval kaks uudisteost
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dirigent Pärt Uusberg tõdes, et Vastseliina kirik on koorile jälle üks uus pühakoda, mida avastada.
Dirigent Pärt Uusberg tõdes, et Vastseliina kirik on koorile jälle üks uus pühakoda, mida avastada. Foto: Eero Vabamägi

Kammerkoor Head Ööd, Vend astub laupäeval Vastseliina kirikus üles suveõhtukontserdiga. Kavas on vaimulik eesti koorimuusika Cyrillus Kreegi ja Arvo Pärdi sulest, samuti tuleb esiettekandele kaks uut keldi palvet Pärt Uusbergilt.

«Cyrillus Kreek ja Arvo Pärt on mulle kõige hingelähedasemad eesti heliloojad, kelle teoseid on Head Ööd, Vend laulnud ka varem. Sel kontserdil on aga enamik lugusid nii koorile kui ka dirigendile uued,» kommenteeris kava valikut dirigent Pärt Uusberg. «Arvo Pärdilt on kavas ingliskeelsed koorilaulud, mida olen küll varem laulnud, aga mitte kunagi juhatanud. Nüüd on olnud põnev protsess avastada neid teoseid dirigendi vaatenurgast. Kreegilt laulame neli pigem vähem esitatavat vaimuliku rahvaviisi seadet,» lisas ta.

Lisaks kõlavad esimest korda kaks Uusbergi loodud teost keldi palvete tekstidele: «Ma tahan Sind kogu oma eluga teenida» ja «Igikestev armastus».

Uusberg tõdes, et Vastseliina kirik on koorile taas üks uus pühakoda, mida avastada. «Kooriga on olnud juba mitu aastat jutuks korraldada suvelaagreid, mille sees Eestimaa ilusaid kirikuid avastada. Sel aastal tekkis soov tulla laulma Lõuna-Eestisse ning umbes samal ajal kirjutati meile Vastseliina kirikust, mis tähistab sel suvel 250. sünnipäeva. Nii saigi kaks plaani kokku põimitud.»

Kontserdile pääseb annetuse eest, mille suurus jääb külastaja otsustada.

Kammerkoor Head Ööd, Vend pälvis 2021. aastal Eesti kooriühingult aasta koori ning Pärt Uusberg aasta dirigendi tiitli.

Märksõnad
Tagasi üles