Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Noored muusikud lihvisid oma mänguoskusi Värskas

Copy
Laager lõppes selgi aastal ühiskontsertidega.
Laager lõppes selgi aastal ühiskontsertidega. Foto: Marju Kõivupuu

Juba 25. korda kogunesid Värskasse keelpilliõpilased ja -õpetajad kogu Eestist, et koos musitseerida, omandada uusi teadmisi ja täiustada mängutehnikat.

Kui esimesest laagrist võttis osa 97 noort viiuli- ja tšelloõpilast ning 20 õpetajat, siis nüüdseks on osalevate pilliõpilaste arv kasvanud pea 150ni. Õpetajaidki on nüüd aga juba 30 ringis, neli neist on osalenud kõigis 25 laagris. Lisandunud on ka vioola ning kontrabassi eriala.

Iga päev toimuvad laagris individuaalsed erialatunnid, lisaks ansambli- ja orkestriproovid. Õhtuti leiavad aset laagrikontserdid ning õpetajatele koolitusloengud. Traditsiooniks on saanud kaks pidulikku lõppkontserti – üks Värskas, teine Põlvas.

Staažikad laagri eestvedajad on viiuliõpetaja Tiina-Mai Arund Põlva muusikakoolist ja Niina Murdvee, kes õpetab viiulit Tallinna muusikakeskkoolis ning interpretatsioonipedagoogikat Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Nüüdseks on laager Eesti keelpilliõpetajate ühingu korraldada, eestvedajaks ühingu president, ERSO II viiulirühma kontsertmeister ja viiulipedagoog Kaido Välja. Endiselt lööb korraldamises kaasa ka Põlva muusikakool.

Mõnigi keelpilliõpetaja lisaks ülalnimetatutele on laagri töösse panustanud järjepanu 25 suve. Mõni praegune pedagoog on aga olnud Värska laagri õpilane: näiteks vioolamängija Liisa Välja, viiuldajad Kati Meibaum ja Kristel Kiik.

Laagrist on aastate jooksul käinud läbi ligi tuhat õpilast, nende hulgas nüüdseks tuntud nimesid nii Eesti klassika- kui rütmimuusika maastikult, näiteks Hans Christian Aavik, Marcel Johannes Kits, Johannes Põlda, Silver Laas, Eeva Talsi, Mari Jürjens, Laura Põldvere ja Birgit Sarrap.

Lisaks musitseerimisele ja pilliõppimisele veedetakse laagris ka lõbusasti aega: traditsiooniks on juba saanud ekskursioonid Marju Kõivupuu juhtimisel mööda Setomaad, et tutvuda siinse maanurga kultuuriga, ning omaloominguõhtud, kus säravaid ja vaimukaid etteasteid teevad nii õpilased kui ka õpetajad.

Seekordsest juubelilaagrist võtsid osa 122 noort keelpillimängijat ja kolmkümmend õpetajat üle Eesti.

Tagasi üles