, tegevtoimetaja
Tõrva klubi esindaja Romet Kivi oli parim kolmel alal.

Tõrva klubi esindaja Romet Kivi oli parim kolmel alal.  Foto: Marko Mumm/Eesti Kergejõustikuliit

Võrus peetud Rukkilillemängudel panid end proovile U14, U16 ja U18 vanuseklassi noored kergejõustiklased. Osales enam kui pool tuhat sportlast 31 klubist.

Lõunaeestlastest oli edukaim Tõrva klubi Viraaž esindaja Romet Kivi, võites kolm kulda. Kivi oli parim U18 vanuseklassi 400 meetri jooksus ajaga 50,38 sekundit, 400 meetri tõkkejooksus ajaga 55,60 sekundit ja odaviskes tulemusega 54.29.

Viraaži kergejõustiklased said veel kaks medalit. Neidude U18 vanuseklassi 2000 meetri takistusjooksus võitis hõbeda Bianka Uhtjärv ajaga 7.32,46. Tüdrukute U14 vanuseklassi odaviskes võitis aga pronksi Helanna Leeduks tulemusega 26.17.

Ülimalt hästi läks kodus võistelnud Võru spordikooli noortel, kel õnnestus võita kokku 20 medalit.

Esimesel päeval jättis kaks esikohta Võrru Miia Tillmann, kes võitis U18 vanuseklassi teivashüppes tulemusega 3.70 ja 100 meetri tõkkejooksus ajaga 14,50. Samasuguse saavutusega sai hakkama Steven Leppoja: esikoht U18 vanuseklassi 110 meetri tõkkejooksus ajaga 14,21 ja kaugushüppes tulemusega 6.66.

Theodor Krull võitis avapäeval esikoha U16 vanuseklassi kettaheites tulemusega 50.10 ja teise koha 110 meetri tõkkejooksus ajaga 15,35. Markus Munski sai teise koha U18 arvestuse nii 100 meetri jooksus ajaga 11,64 kui ka kaugushüppes tulemusega 6.41. Sandra Rumask tuli teiseks U18 vanuseklassi kaugushüppes tulemusega 5.70.

Marta Mia Lepp sai 3. koha U14 arvestuse 80 meetri tõkkejooksus ajaga 12,70. Nagu teatab oma kodulehel Võru spordikool, on see maakonna uus 11-12-aastaste tüdrukute rekord. Liivika Paas tuli aga kolmandaks U18 vanuseklassi kettaheites tulemusega 31.75.

Teisel võistluspäeval lisas Theodor Krull võidetud medalitele kulla kuulitõukes tulemusega 14.54. Steven Leppoja sai aga kahe kulla kõrvale pronksi 200 meetri jooksus ajaga 23,48.

Rohkesti lisandus võrulaste medalikontole teisel võistluspäeval hõbedaväärilisi tulemusi. Kristen Robin Mast sai teise koha U18 vanuseklassi kõrgushüppes tulemusega 1.80, Mattias Lehtna U14 poiste 200 meetri tõkkejooksus ajaga 32,12, Kaisa Kuragin U16 vanuseklassi kõrgushüppes tulemusega 1.59, Karmen Tugedam U16 arvestuse odaviskes tulemusega 37.12, Markus Lehtna U18 noormeeste odaviskes tulemusega 53.74 ja Ralf Mõttus U14 vanuseklassi kaugushüppes, saades kirja 4.95. Krismar Koor tuli aga kolmandaks U14 vanuseklassi 800 meetri jooksus ajaga 2.44,28.

Kolm medalit võitis Valga klubi Maret-Sport. Kristella Tiri oli tulemusega 12.36 parim U16 vanuseklassi kuulitõukes. Käroli Kõvask tuli tulemusega 11.82 samal alal U18 vanuseklassis teiseks ja Annabel Kaas oli U18 neidude seas teine 800 meetri jooksus tulemusega 2.27,56. jaan rapp