R, 24.03.2023

Äikesetorm viis elektri ligi 7000 majapidamisest

LEPM
Äikesetorm viis elektri ligi 7000 majapidamisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lõuna-Eestit tabasid tormihood. Selline vaatepilt avanes Tartu ja Võru vahelisel maanteel.
Lõuna-Eestit tabasid tormihood. Selline vaatepilt avanes Tartu ja Võru vahelisel maanteel. Foto: Siim Kinsiver

Idast Lääne-Eestisse liikuv tugev äikesetorm ja sellega kaasnenud tuulepuhangud viisid teisipäeval elektri ligi 7000 majapidamisest.

Kella 20.50 seisuga oli elektrita 5500 majapidamist, teatas BNSile Elektrilevi OÜ. Kõige rohkem on äikesest tingitud katkestusi Ida-Virumaal, kus on vooluta 1325 klienti, järgnevad Jõgevamaa 1033 kliendiga, Tartumaa 2335 kliendiga.

Nendes piirkondades tegeleb hetkel 11 brigaadi ümberlülituste ja rikkekohtade lokaliseerimisega. Tänu ümberlülitustele on Elektrilevi taastanud elektrivarustuse ca 7000 kliendil.

„Torm tuli ootamatult. Esimene ülesanne oli võimalikult kiiresti elektrikud üle Eesti tööpõllule saata. Kuna äike on veel intensiivne, siis ei ole rikete likvideerimine täiesti ohutu. Kohe kui äike vaibub, saame liinidel töödega pihta hakata“, kommenteeris Elektrilevi juhtimiskeskuse üksuse juht Hardi Puusepp.

Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu https://www.elektrilevi.ee/maru. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Märksõnad
Tagasi üles