Võrumaa poiss sõitis end Euroopa neljandaks

Mullu EMX65 klassis motokrossi Euroopa meistriks tulnud Lucas Leok pidi tänavu leppima 4. kohaga. Foto: Sille Annuk

Tšehhis Loketi krossirajal peeti EMX 65 ja EMX 85 klassi Euroopa meistrivõistluste finaaletapp. Eelmise aasta EMX 65 klassi Euroopa meister Lucas Leok (pildil) Võrumaalt tuli tänavu samas klassis neljandaks.

Avasõidus tehnilise rikke tõttu 10. kohaga leppima pidanud Leokil olid tiitlilootused kadunud ja teises sõidus sai ta pingevabalt sõita.

Leok tegigi teises sõidus palju parema stardi kui avasõidus ja võttis sisse viienda koha. Esimestel ringidel tegi ta kiirelt mitu möödasõitu ning tõusis avasõidu võitja Ricardo Baueri (Austria) selja taha teisele kohale.

Siiski ei tekkinud Leokil võimalust liidrikohale tõusta. Bauer võitis sõidu, Leok tuli teiseks ja Pau Caudet Ruiz (Hispaania) kolmandaks.

Kokkuvõttes tuli Leok 33 punktiga neljandale kohale.

Euroopa meistriks krooniti 50 punktiga Bauer, teiseks tuli 38 punkti kogunud Ruiz ja kolmandaks 36 punktiga Jorge Salvador. LEPM