80-aastane spordimees naasis Soomest kahe esiviisikukohaga

Ilmar Tagel esindas Eestit väärikalt.
Ilmar Tagel esindas Eestit väärikalt. Foto: Kari Ruutu

Põlva spordiveteran Ilmar Tagel osales Tamperes kergejõustikuveteranide MMil. M80+ vanuseklassi 10 kilomeetri maanteejooksus ja poolmaratonil kaasa teinud Tagel sai mõlemal distantsil 5. koha. Üldse sai selle vanuseklassi 10 kilomeetri jooksus aja kirja kuus osalejat, poolmaratonis seitse.

«Natuke oleks võinud parem olla,» kommenteeris Tagel oma sooritust. «Ka 4. koht olnuks kättesaadav, eriti just poolmaratonis. Esikolmik jäi juba kaugele – vintskeid vanamehi maailmas ikka on. Vanim osaleja oli üle 90.»

Nagu Tagel tõdes, jäi poolmaratoni eel 10 kilomeetri jooksust vähe aega taastuda. Kaks päeva varem selle distantsi lõpetanutest tulid poolmaratoni jooksma vaid kaks meest: lisaks Tagelile teise koha võitnud sakslane Siegfried Kalweit. Poolmaratoni medalimeeste sekka paraku kummalgi asja polnud: Tagel oli viies, Kalweit kuues.