Galerii Tõrvas selgusid maakonna kõrgete tunnustuste saajad

Copy

Tõrva vallavolikogu esimehe ja vallavanema tunnustusvastuvõtul Tõrva keskväljakul anti reedel teiste seas kätte ka Valgamaa teenetemärk ja vapimärk. Need pälvisid vastavalt ettevõtja Jaanis Ilves ning kirjamees Elmar Orav.

Valgamaa vapimärgi laureaat Elmar Orav on juhtinud Tõrva vallas Hummuli raamatukogu alates aastast 1968 ning eelmisel aastal tähistas ta auväärset 80 aasta juubelit. Just tema on andnud olulise panuse mulgikeelsesse kirjandusse ning nimetab end mulgi keele patrioodiks. «Tänu kirjamehe üliheale mälule ja tundlikule pilgule on talletatud mitmete raamatute kujul suur osa aja- ja kodulugu, mis muidu vajunuks paratamatult aja sumedusse,» märgitakse tunnustuses.

Valgamaa teenetemärgi sai Tõrva valla ettevõtja Jaanis Ilves, kes on suurel hulgal panustanud Tõrva valla avaliku ruumi arendamisse ja kaunistamisse. «Ei ole ilmselt objekti, kuhu ta ei oleks käsi külge pannud ning abistanud oma nõu, jõu ja kunstimeelega. Ta on Tõrva patrioot, kes on vabatahtlikult kohalikku ellu panustanud märkimisväärset palju ning aidanud kaasa Tõrva kui suvituslinna maine süvendamisse,» märgib tema iseloomustus.

Märksõnad

Tagasi üles