R, 12.08.2022

Hinnalangus rõõmustab ehitajaid

Tomi Saluveer
, reporter
Hinnalangus rõõmustab ehitajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eimar Hallop hoiab käes metallitükki, mille kilo maksis veel hiljuti 2,5 eurot. Nüüd on terase hind pea poole võrra langenud, tonni saab heal juhul kätte 1300 euro eest. Mitmed kahtlevad tellijad on lepingud lõpuks allkirjastanud.
Eimar Hallop hoiab käes metallitükki, mille kilo maksis veel hiljuti 2,5 eurot. Nüüd on terase hind pea poole võrra langenud, tonni saab heal juhul kätte 1300 euro eest. Mitmed kahtlevad tellijad on lepingud lõpuks allkirjastanud. Foto: Arvo Meeks

Ukraina kriisi tagajärjel tekkinud järsule ehitusmaterjali hindade tõusule on järgnenud märkimisväärne langus. Näiteks metall on haripunktiga võrreldes ligi poole võrra odavam, saematerjali tihumeetri hind aga odavnenud 100 euro võrra.

«Kui terase hind tõusis pärast Ukraina kriisi algust mõne kuuga pea kahekordseks, siis nüüdseks on see kevadise ajaga võrreldes tulnud taas alla ligi 45 protsenti ehk pea poole võrra,» lausus ASi Võru Hallid juhatuse liige Eimar Hallop. «Võib öelda, et turg on stabiliseerunud. Eelmise aastaga võrreldes on teras siiski 30 protsenti kallim.»

Mais-juunis maksis terase tonn Hallopi sõnul kuni 2500 eurot, nüüd on see vahemikus 1300 kuni 1500 eurot. «See on hea uudis, kuid keegi ei oska öelda, kas ja kui kauaks olukord selliseks jääb,» tõdes ta.

Märksõnad
Tagasi üles