T, 7.02.2023

GALERII ⟩ Hurda-preemiad leidsid omanikud

LEPM
Hurda-preemiad leidsid omanikud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tänavuse Jakob Hurda nimelise kultuuripreemia pälvinud Krista Sildoja ja Maidi-Maria Tammik võtsid tunnustuse vastu Obinitsa muuseumis.

Tänavune kohaliku kultuuriedendaja preemia anti Krista Sildojale, kes kümme aastat tagasi lõi koos mõttekaaslastega Mooste rahvamuusikakooli, mida veab siiani. Ta on XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa” rahvamuusikapeo „Päriselt” koondorkestri üldjuht. Sildoja on koostanud õppematerjale (trükisõnas ja e-vormis) ja raamatuid ning teeb väga head tööd viiuliõppe metoodika arendamisel.

Teise preemia pälvinud Maidi-Maria Tammikut peetakse tema kodukohas Obinitsas tõeliseks kultuuripärliks. Ta teeb kõrgtasemel käsitööd ning on suurepärane sõnaseadja. Aastakümneid on Tammik läbi viinud väga ilusaid ja emotsionaalseid matusetseremooniad ning temalt on üles kirjutatud ka seto matusekombestikku. Seto kultuuriga tegeleb Maidi-Maria laiemaltki, aidates läbi viia näiteks Kuningriigi päeva.

Preemiad andsid laureaatidele 23. juulil Obinitsa muuseumis üle Põlva vallavanem Martti Rõigas ja Jakob Hurda nim Rahvahariduse Seltsi esimees Tiia Viilu. Laureaate oli tervitama tulnud Setomaa vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Karin Viljus, kommunikatsioonispetsialist Rein Järvelill ning Eesti Kultuuriseltside Ühenduse esindus eesotsas tegevjuht Liina Miksiga. Üleandmise muutsid meeleolukaks Õie, Maarja ja Jaan Sarv ning Krista ja Raivo Sildoja. Oma etteastetega tervitasid laureaate ka Ilmar Vananurm ning Obinitsa Pensionäride Ühendus. Jakob Hurda tegemistest andis ülevaate Hurda-seltsi aseesimees Janno Rüütle.

Jakob Hurda nimelist kultuuripreemiat jagati kolmekümne esimest korda. Auhindu rahastab Eesti Kultuurkapital ja Põlvamaa Kultuurkapitali ekspertgrupp ning väljaandja on Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts. Statuut näeb ette, et preemia saab üks kohaliku kultuurielu edendaja ning üks väljaspool maakonda tegutsev Jakob Hurda ideid edasi viiv kultuuri- või haridustegelane.

Märksõnad
Tagasi üles