L, 13.08.2022

GALERII ⟩ Võrumaal selgitati välja parimad viisid molutamiseks

LEPM
Võrumaal selgitati välja parimad viisid molutamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Võrumaal Rõuge vallas peetud Aigu Om! festival kutsus inimesi üles aega maha võtma. Seejuures tutvustati väga laia valikut tegevusi, mis aitasid osalejatel oma „akusid laadida“.

Nii olid olulisel kohal veemõnud, kalastamine, muusika, tsirkus, õuekino ja käsitöö. Kohaliku kogukonnaga koostöös läbi viidud programm kogus 1800 külastust.

Kolmepäevane festival võttis sel korral fookusesse vee temaatika. Nii toimus osana Aigu Om! festivalist legendaarne kalapüügivõistlus Viitina Kuurits, mis pakkus elamusi nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele. Võidumeeskond püüdis piraka haugi ning tõi veest välja üle kuue kilo kala, millest kõigile osalejaile keedeti uhhaad. Unustamatu kogemuse said ka kõik need, kes osalesid Silver Sepa kausitrummide õpitoas Viitina järvevees. Viitina järve peal paadis – taustaks päikeseloojang – vestles Jaan Tootsen filmi „Vee peal“ osatäitja Kalju Orroga, millele järgnes õhtuhämaruses välikino.

Teist suve toimuv sündmus tõi Võrumaale külastajaid nii lähemalt kui kaugemalt. Kuigi nii esinejate kui ka osalejate seas oli rohkelt neid, kes moel või teisel on just Võrumaaga seotud, väisas sündmust külastajaid ka laiast Euroopast. Üks tõmbenumbritest oligi Rootsist saabunud metsatsirkus, kus puu otsas mängiti viiulit, tantsiti ja tehti trikke.

Kontserdid toimusid erinevates miljöödes. Nii sai nautida armsal koduhoovil Eva-Lotta Vunderi ja Madis Meistri kontserti, kuuritsa kontserti Viitina Järvesaare laululaval Vladislav Koržetsi ja kitarriorkestriga RUKO või muusika- ja luuleõhtut heinaküünis, kus astusid üles Mari Kalkun, Silver Sepp, Kristiina Ehin ja Eva Mitreikina. Korduvalt kõlas ka Eva-Lotta Vunderi kirjutatud festivali tunnuslaul “Mul aigu om”, mis on eelmisest nädalast ka internetiavarustes kuulatav ning võtab sündmuse mõtte hästi kokku.

Hoopis uue “Aigu om” laulu kirjutamise kogemuse said aga lapsed koos muusiku Allan Kasukiga laulukirjutamise õpitoas. Töötubasid jagus nii suurematele kui väiksematele külastajatele terve reede jooksul hubases Rõuge kunstikuuris. Meisterdati ehteid, kärbsepilli, arutleti, lauldi ja tantsiti.

Festivali võttis kokku „Mol’otamise meistriklass“, kus kirjanik Jan Rahman demonstreeris parimaid võtteid molutamiseks. Nagu olid ka festivali eelnevad päevad juba tõestanud, on viljaka molutamise alustalad ikka füüsiliselt aktiivsetes tegevuses, muusikas ja kirjanduses.

Märksõnad
Tagasi üles