R, 9.12.2022

Rõuge staadion sai murukatte alla

Tomi Saluveer
, reporter
Rõuge staadion sai murukatte alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rõuge vallavanem Britt Vahter palus artikli ilmestamiseks ehitajatelt erandkorras luba kunstmurul pilti teha. Valmival staadionil muidu veel käia ei tohi.
Rõuge vallavanem Britt Vahter palus artikli ilmestamiseks ehitajatelt erandkorras luba kunstmurul pilti teha. Valmival staadionil muidu veel käia ei tohi. Foto: Danel Rinaldo
 • Staadion on ühtaegu piisavalt suur ja kompaktne.
 • Lisaks kooliõpilastele võivad seda kasutada ka kõik teised huvilised.
 • Vallajuhid loodavad, et rajatis aitab tõhusalt kaasa liikumisharrastuse levikule.

Rõuge põhikooli staadion sai juulis murukatte alla ning peaks lõplikult valmima juba sel sügisel. Täismõõdus jalgpalliväljak ja staadion on peale kooliõpilaste avatud ka Rõuge kogukonnale ning sobivad võistluste korraldamisekski.

«Valmiv staadion on eriline, sest see on ühtaegu täismõõtmetes ja kompaktne,» lausus Rõuge vallavanem Britt Vahter. «Meil pole oodata massidele korraldatavaid võistlusi, seega on vaid kolm jooksurada. Selliselt on pind otstarbekalt kasutatud ja ka ehitus soodsam.»

Staadion on vallavanema sõnul mõeldud eelkõige Rõuge põhikooli, aga ka valla teiste koolide õpilastele sportimiseks. «Et suur investeering saaks maksimaalselt kasutatud, on spordirajatis avatud ka kogukonnale, kohalikele spordiklubidele, noorsootööasutustele,» rääkis Vahter. «Täismõõtmetes jalgpalliväljak võimaldab pidada suuremaid jalgpallikohtumisi, aga miks mitte ka muid mõõduka suurusega võistlusi, näiteks kergejõustikuvõistlusi.»

Kogu maakonna varustaadion

Jalgpalliväljakut saab Vahteri sõnul kasutada kogu maakonna varustaadionina, kus saab treenida näiteks Heliose jalgpalliklubi, samuti saab seal korraldada maakondlikke võistlusi.

Väljak ja staadion sobivad Vahteri kinnitusel ka väiksemateks rahvusvahelisteks võistlusteks. «Kuna väljaku ääres pole tribüüne, siis suurtele pealtvaatajate massidele mõeldud võistlusi siin teha ei saa,» täpsustas ta. «Küll saavad võistluste korraldajad ja treenijad kokkuleppel Rõuge kooliga kasutada sealseid riietumis- ja pesemisvõimalusi.»

Britt Vahter, Rõuge vallavanem

«Just kooli seisukohalt on oluline, et platsi saaks kasutada nii kevadel võimalikult vara kui sügisel võimalikult hilja.»

Rõuge staadionil on kunstmurukate. «Kunstmuru kasuks otsustati kohaliku spordiklubi ja kooli soovitusel, selle peamine eelis tavamuru ees on väiksem hooldusvajadus,» lausus Vahter. Ta lisas, et tavamuruga väljakutel on ette nähtud piiratud hulk tallamiskoormuse tunde nädalas.

«Kunstmuruväljaku hooaeg on ka pikem, kestes pea kogu lumevaba aja,» sõnas Vahter. «See on oluline just kooli seisukohalt, et platsi saaks kasutada nii kevadel võimalikult vara kui sügisel võimalikult hilja.»

Valmiva staadioni kõrval on vallavanema sõnul juba ligi kümme aastat olnud väiksem jääväljak, mis lumevabal ajal on kasutusel kunstmurukattega jalgpalliväljakuna. «Sealt on kohalikul koolil ja spordirahval kunstmuruväljakuga kogemus olemas ning see on heaks kiidetud,» lisas ta.

Murul ja eriti värskelt paigaldatud tartaankattel käia pole Vahteri sõnul veel lubatud, sest ehitus on pooleli ning õrnad värsked pinnad ja värskelt maha märgitud jooned saavad kahjustada.

Peab veel tahenema ja kuivama

«Tartaankate vajab pärast paigaldamist aega tahenemiseks ja kuivamiseks, kunstmuru on enne kasutuselevõttu vaja hooldada, et kummipuru jaotuks muruliblede vahel ühtlase kihina ja libled oleks püsti harjatud,» rääkis Vahter. Praegu on parem, kui laseme ehitajatel tööd teha ega riku selle kvaliteeti oma mõtlematu käitumisega.

Staadioni teise etapi ehitus langes kokku Rõuge Ööbikuoru uuenenud taristu ja sealhulgas rippsilla avamisega. «Üle silla tulevate jalutajate teekond on olnud staadioni ehitusest veidi mõjutatud,» tõdes Vahter. «Soovitame jalakäijatel suunduda staadionist vasakule mööda maastikku, tulevikus on seal ka kõnnitee.»

Rõuge abivallavanema Andri Alliksoo teatel on projekti ehitusosa maksumus koos käibemaksuga ligikaudu 592 000 eurot, ehitustööde peatöövõtja on AS Trev-2 Grupp.

«Käimas on teise etapi ehk põhiosa ehitusega seotud tööd,» täpsustas majandusvaldkonnale spetsialiseerunud abivallavanem. Teise etapiga alustati Alliksoo sõnul 2021. aasta oktoobri alguses ning lepingu pikkus on 12 kuud. «Staadioni valmimist on seega oodata sel sügisel.»

Staadionile tuleb kunstmurukattega jalgpalliväljak, kolm tartaankattega jooksurada, nelja jooksurajaga 130 meetri pikkune sirglõik, kaks maandumiskastiga kaugus- ja kolmikhüpperada, teivashüppe hoovõturada ja maandumisala, kõrgushüppesektor, oda- ja palliviske hoovõturada ning kuulitõukering ja -sektor.

Head tingimused annavad Vahteri sõnul noortele võimaluse teha tutvust paljude spordialadega ja nakatuda spordipisikuga. «Staadion pakub kohalikele võimalust harrastada senisest paremal tasemel kergejõustikku ja jalgpalli, kutsuda ellu uusi treeningurühmi, korraldada võistlusi ning algatada uusi asju,» ütles ta.

Rõuge põhikooli staadion
Rõuge staadion peaks valmima sügisel.
Rõuge staadion peaks valmima sügisel. Foto: Danel Rinaldo
 • kunstmurukattega jalgpalliväljak (105 x 68 m)
 • staadion kolme jooksuraja ja kahe kurviga (400 m)
 • nelja jooksurajaga sirglõik (130 m)
 • kaugus- ja kolmikhüppe hoovõturada ja kaks maandumiskasti
 • teivashüppe hoovõturada ja maandumisala
 • kõrgushüppesektor
 • oda- ja palliviske hoovõturada
 • kuulitõukering ja -sektor
Märksõnad
Tagasi üles