P, 25.09.2022

Leonhard – laps, kes kaalus 734 grammi

Jaanika Elias
Leonhard – laps, kes kaalus 734 grammi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oma viieaastast poega Leonhardi vaadates näeb Egle Nõmmik temas suure tahtejõuga poisiklutti, kes tahab aina enam maailma avastada.
Oma viieaastast poega Leonhardi vaadates näeb Egle Nõmmik temas suure tahtejõuga poisiklutti, kes tahab aina enam maailma avastada. Foto: Danel Rinaldo

Antslas elava Egle Nõmmiku (34) viieaastast poega Leonhardi vaadates ei aimakski, et poisi esimesed eluhetked olid täis küsimusi, kas ta üldse jääb ellu. Leonhard sündis 24. rasedusnädalal, kaalus 734 grammi ja oli 31 sentimeetrit pikk. Seljataga on pikk ja raske teekond.

Nõmmiku kolmas rasedus kulges 20. nädalani üpris kergelt. Peres kasvas juba kaks kooliealist last ja naine ootas pesamunaga kohtumist väga. Esimene märk, et midagi võib valesti olla, tekkis 20. rasedusnädala paiku.

«Veebruaris 2017 käisin mitu korda EMOs, nii Võrus, Põlvas kui ka Tartus, sest tekkisid verejooksud. Kord jäin ka haiglasse sisse, kuid midagi tõsist ei leitud,» selgitab Nõmmik. Kuigi kõikjalt anti talle luba edasi tööl käia, otsustas ta viiendal raseduskuul igaks juhuks voodirežiimile jääda.

Märksõnad
Tagasi üles