Tallinn Design House avas neljapäeval, 28. juulil Värskas Setomaa muuseumis fotonäituse «Kummardus». Setomaa ja Lõuna-Eesti märgilistes paikades üles võetud fotolugu räägib Eesti disaini juurtest ja selle sidemetest pärandkultuuriga.
«Kummardus» teeb tänuavalduse Setomaale
Sõna kummardus sümboliseerib tänuavaldust olemasoleva eest ning läbi pildijutustuse tutvustakse Eesti disaini juuri. «Kummardus» näituse avamisel jagasid külalistega fotoloo telgitaguseid produtsent Anu Lõhmus ja loovjuht Piret Puppart. «Igati märgiline on avada esimene «Kummardus» näitus Eestis Värska talumuuseumi hoovil ja Seto Tsäimajas. Ka esimene pildistamissessioon toimus just Setomaal, Eesti ühes eriilmelisemas ja inspireerivamas piirkonnas,» sõnas Tallinn Design House’i juhataja ja «Kummardus» projekti produtsent Anu Lõhmus.
Avatud fotonäitusel saab kaasa elada Eesti disainerite inspiratsiooniallikatele Seto kultuuripärandist ja maalilisele loodusele Taevaskojast Meremäeni. Fotonäitusel on Eesti disaineritest esindatud Studio Augusti, Eve Hansoni, Lilli Jahilo, Marit Ilisoni, Samelini, Adricorn Artefactsi, Stella Soomlaisi, Tanel Veenre, Claudia Lepiku ja Sigrid Kuuse looming.
Foto- ja videoprojekti «Kummardus» tulemusena valmis kokku 150 fotot ja 6 videolugu. Lisaks Setomaale ja Lõuna-Eestile on veel märgiliste paikadena esindatud Muhu, Saaremaa, Soomaa, Sibulatee, Kõrvemaa, Matsalu ja paljud teised. Kokku läbiti kahe aasta jooksul 26 erinevat asukohta ja esindatud on enam kui 50 disaineri looming. Fotod jagunevad viiest aastaajast lähtuvasse kollektsiooni, mis lisaks loomingule ja loodusele kasutab terviku moodustamiseks traditsioonidest laenatud motiive, olgu selleks siis vanad paikkondlikud jutustused, sümbolid, värvide tähendused või read kollektiivmälust – rahvaluulest.
«Kummardus» esmaesitlus toimus Expo 2020 Dubai maailmanäitusel.