E, 3.10.2022

Maakohus andis Karuste ja Õhtulehe ajakirjaniku vaidluses õiguse valgalastele

Tiit Loim
, reporter
Maakohus andis Karuste ja Õhtulehe ajakirjaniku vaidluses õiguse valgalastele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Allain Karuse ja tema tütar Ester Karuse on seisukohal, et Õhtulehe artikkel teotab nende au ning rikub nende mainet, kuna nad pole hääli ostnud. Allain Karuse on nüüdseks poliitikast lahkunud.
Allain Karuse ja tema tütar Ester Karuse on seisukohal, et Õhtulehe artikkel teotab nende au ning rikub nende mainet, kuna nad pole hääli ostnud. Allain Karuse on nüüdseks poliitikast lahkunud. Foto: Tairo Lutter

Häälteostu kuulujuttudest rääkiva loo tõttu Õhtulehe ajakirjaniku Kadri Kuulpaki vastu kohtusse läinud Valga poliitikud Karused said Harju maakohtult õiguse. Otsuse järgi peab ajakirjanik nii Allain Karusele kui ka tema tütrele Ester Karusele maksma tuhat eurot hüvitist ning avaldama teate, et avaldas ebaõigeid andmeid.

Õhtuleht kirjutas oma 2020. aasta loos «Kuulujutt: hääle eest sai 10 eurot! «Inimestel pole midagi süüa, sellepärast müüaksegi valimistel oma häält.»», et väidetavalt püüti Valgas 2017. aasta kohalikel valimistel inimesi Keskerakonna kandidaatide Ester ja Allain Karuse poolt hääletama meelitada viinapudeli või 10 euro eest.

Karused ütlesid toona, et pole hääli ostnud ning pöördusid loo autori vastu kohtusse. Nad soovisid väidetavalt ebaõigete andmete ümberlükkamist ja mittevaralise kahju hüvitamist, põhjendades, et neile on tekitatud mainekahju. «Kuigi kostja ei ole expressis verbis (selge sõnaga – toim) öelnud, et hagejad kindlasti ostsid hääli, siis on ta lugejatele taolise mulje selgelt loonud,» põhjendasid Karused nõudes.

Märksõnad
Tagasi üles