Kadri Kuulpaki ütlused on kohtu kirjeldusel kohati vastuolus. Ülekuulamisel oli ta väitnud, et temaga vestelnud inimesed ei tundnud üksteist ja seega ei tekkinud kahtlust, et nad võisid omavahel kokku mängida.
«Samas väidab K. Kuulpak, et allikateni jõudis ta erinevat moodi. Oli ka nii, et kolmas isik soovitas kellegi poole pöörduda. Oli ka nii, et üks allikas suunas teiseni. Ühel korral viibis intervjuu juures kolmas isik. Eeltoodust järeldub, et ei ole korrektne Kadri Kuulpaki ütlus, et allikad ei tundnud teineteist, kuna ütluste andmisel hiljem ta väitis, et üks allikas suunas teiseni – võõral inimesel pole võimalik suunata ajakirjanikku kellegi poole pöörduma, kui ta seda isikut ei tea või ei tunne,» leidis kohus.
Kohtunik rõhutas, et riigikohtu otsuse järgi on isikule kuritegude omistamine igal juhul tema au teotav. Otsuses on lisatud, et seoses 2017. aasta valimistel häälte ostmise juhtumitega ei ole Valgas kriminaalmenetlusi alustatud.
Kadri Kuulpaki kaitsja, vandeadvokaat Mari Männiko juhtis tähelepanu sellele, et otsus pole veel jõustunud. Seda saab edasi kaevata 30 päeva jooksul alates otsuse kättetoimetamisest, kuid mitte hiljem kui viie kuu möödumisel otsuse avalikult teatavakstegemisest 27. juulil. Männiko sõnul pole ei tema klient ega tema otsusega rahul ning nad kaebavad selle kindlasti edasi.
«Ajakirjanikul oli mitu allikat, kellest osa väitis, et on ise hääle eest meelehead saanud, ja osa neist oli kuulnud kuulujutte häälte müümisest. Õhtulehe artikkel väitiski, et räägitakse kuulujutte,» lausus advokaat.
«Positiivsena pean ära märkima, et kohtuotsus tunnustas ajakirjaniku õigust oma allikat kaitsta ning võimaldas tõendina esitada anonüümse allika ütlusi. Seda pean ajakirjandusega seotud vaidluste puhul positiivseks arenguks ning loodan, et selline praktika kinnistub,» lisas Männiko.
Ester Karuse sõnul proovisid nad isaga ajakirjaniku ja väljaandega kohtuvälist kompromissi leida ega soovinud raisata kohtu ja enda ressursse. «Selgus, et näeme asja täiesti erinevalt, seega kokkulepe ei õnnestunud ning tuligi pöörduda kohtusse. Otsus on igati õiglane ja usun jätkuvalt Eesti kohtusüsteemi,» lausus Ester Karuse.